• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

6 inç Ekranıyla Samsung Mega 2 ile Tanışın

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Grand model telefonunun yeni versiyonu olan Grand 2 modelini tanıtan Samsung, şimdi de Mega 2 ile piyasaya damga vurmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sene 6,3 inçlik Mega’yı tanıtan Samsung, şimdi 6 inçlik Mega 2’yi tanıttı.

Samsung mega

 

Mega 2 modelinin öncelikle Çin’de satışa sunulacağı bekleniyor. Model numarası SM-G7508Q olarak belirlenen Mega 2, TD-LTE standardı ile birlikte Çin Telekomünikasyon Kurumu tarafından desteklenmekte.

Daha önceleri birçok teknoloji sitesinde Mega 2’nin 5,9 inç boyutunda olacağı söylenmekteydi. Aslında neredeyse de yaklaştıklarını söylememiz gerekir. Çünkü bu yeni telefon 5,98 inç (720×1280) boyutunda ekrana sahip olacak. Fiziksel özellikleri ise 163,6×84,9×8,6 mm şeklinde yani oldukça büyük.

Mega 2, 64-bit uyumlu 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip. Android Kitkat 4,4 sürümüne sahip olan telefonun, 2 GB RAM’i ve 8 GB dâhili hafızası mevcut. Henüz ne kadarını destekleyeceği bilinmese de, Mega 2’ye microSD kart da takılabilecek. Ayrıca telefonun arka yüzünde flaşlı 13 MP, ön yüzünde ise 5 MP’lik kamerası mevcut.

Mega 2’nin özellikleri yukarıda anlatıldığı üzere göz kamaştırıcı, ancak hâlen ne zaman satışa sunulacağı açıklanmadı. Amerika Birleşik Devletleri’nde FCC tarafından ziyaret edilen Samsung, ufak düzenlemelerin ardından bu yeni modelini satışa sunacaktır. Konuyla ilgili daha fazla bilgi edindiğimizde, bunu sizlere sunacağız.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.