Instagram’a İki Aşamalı Güvenlik Duvarı Özelliği Geliyor!

instagram.png

Facebook’u geçerek en popüler sosyal medya platformları arasında her geçen gün daha da yükselen Instagram, güvenlik eksikliklerinden dolayı birçok kullanıcıyı mağdur etmişti. Yapılan son yeniliklere göre Instagram artık daha güvenli olacak.

Instagram, kullanıcı adı ve şifre dışında cep telefonundan kod onayı gibi ekstra bir güvenlik sistemi sunmuyordu. Özellikle dünyaca ünlü isimlerin hesaplarının da ele geçirilmesiyle Instagram bu konuda önlemler almaya başladı. İki aşamalı güvenlik duvarı özelliği birçok kullanıcı için yayınlanmaya başladı. Yayınlanan bu yeni özellik ile Instagram kullanıcıları artık hesaplarını cep numaralarıyla doğrulatabilecek. Böylece başka bir kullanıcı hesabınıza girmeye kalktığında telefonunuza gelen kodu girmeden hesaba erişemeyecek.

İki aşamalı güvenlik duvarı özelliği, şimdilik test sürecinde değerlendiriliyor. Ama çok yakında yayınlanacak olan Instagram güncellemesi ile bu özellik tüm kullanıcılara sunulacak. Bu yeni özellik hem tanınmış ünlü isimlerin hem de çok takipçisi olan kullanıcılar için büyük önem taşıyor.

Instagram güncellemesiyle gelecek olan iki aşamalı güvenlik duvarı özelliği yayınlandıktan sonra uygulamanın ayarlar bölümüne girerek aktifleştirebilirsiniz. Buradan cep telefonu numaranızı tanımladıktan sonra gelen doğrulama kodunu girerek hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git