Adil Kullanım Kotası Kaldırılsın Kampanyası!

akk.jpg

Sene olmuş 2015. Artık internet hayatımızın her köşesinde. Playstation oynarken kaydettiğimiz oyunu başka PS’den devam ettirme(Bulut sistemi), Twich yayıncıları, internet üzerinden dizi/film izleyenler,youtube kanalı olup sürekli videolar yükleyip aynı zamanda internette sürekli video izleme,facebook,bloggerlar vs. saydığım bazı örnekler bizim internet sağlayıcıları tarafından ADİL KULLANIM KOTASI(Aslında bakarsak hiçte adil değil) adı verilen sistem tarafından ”siz şu kadar video izleyebilirsiniz bu kadar dizi açıp müzik dinleyebilirsiniz gibi” saçma bir şekilde bizi sınırlandırıyor.

Artık bu kısıtlamadan sıkılan bunalan ve adilsizliği gören insanlarımız  change.org üzerinden toplanmaya başlamış gelin işin ayrıntılarına gelelim.

Donanım haber adlı sitede Cooka Coola adlı üye bu adil kullanım kotasını kaldırma adlı kampanyayı başlatan arkadaşımız. Aslında hepimizin içten içe yahu 50-75 gb sınır mı olur keşke kalksa sınırsız rahatça dolaşsak diyen arkadaşlarımızın harekete geçmiş hali kendisi ve en iyisinide yapmış. Çünkü gelen yorumlar ve destekler şu yazıyı yazdığım dakika itibari ile 29.000 Destekçiyi geçmiş durumda. Bu harika bir rakam.

Zamanında 50.000 imza ile hız sınırının 1mbps’den 3’e  AKK’nin 25gb’tan  75’e çıktığını hepimiz hatırlıyoruz.

akks

 

E Neden bir daha olmasın ? O yüzden bizde mobilamca ekibi olarak arkadaşların başlattığı bu kampanyaya tam gaz destek veriyoruz. Eğer sizde destek vermek istiyorsanız aşağıdaki change.org sitesi linki ile kampanyaya ulaşabilir ve internetimize sınır getiren internet sağlayıcılarının sesimizi duymasını sağlayabilirsiniz!

Kampanyayı Buradan İmzalayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git