Airplane Flight Simulator – Android Pilot Oyunu

Airplane-Flight-Simulator.jpg

Küçükken “Ne olacaksın?” sorusuyla hepimiz karşılaştık ve pilot, doktor, asker, polis gibi cevapları verdik. Küçükken o hayallerle büyürken, zaman ilerledikçe, teknoloji geliştikçe bunların hiçbiri için büyümek gerekmediğini, bunları bir nebze olsun tadabilmek için teknolojinin kullanılabileceğini gördük.

Similasyon oyunları, uzun süredir hayatımızda. Önce bilgisayarlarda, sonra konsollarda yerlerini alan oyunlar şimdi de mobil simulasyon oyunları olarak hayatımıza girmiş durumda. İsterseniz bir tır kullanabilir, isterseniz de bir ralli arabasının içine girip kendinizi kaptırabilirsiniz. Ve bunlardan daha güzeli küçüklük hayalinizi gerçekleştirip kendinizi bir uçağın içinde bulabilirsiniz.

Bilgisayardaki uçak simulasyonunu, Microsoft Flight Simulator ile tanıdık. Şimdi ise telefonda Airplane Flight Simulator karşımıza çıkıyor. Oyun, görevlere dayanıyor. Görevi gerçekleştirdiğiniz takdirde bir sonraki bölüme geçiyorsunuz. Bölümlerdeki başarılarınıza göre madalyalar alıyorsunuz. Madalya sayısına göre bir yerden sonra bölümler açılıyor ya da açılmıyor. Yani bölümleri açmak sizin sadece bölümü geçmenize değil, bölümü başarıyla geçmenize bağlı 🙂 Oyunda, airspeed ve altitude adında akıl karıştıran iki panel mevcut. Airspeed uçağın hızını, altitude ise uçağın yerden yüksekliğini gösteriyor. Airspeed kısmının altındaki kol, yönü sağlayan kol. Altitude kısmının altındaki kol ise hızı arttırıp azaltmaya yarıyor. Airplane Flight Simulator’de iniş yaparken veya park yaparken, altitude kısmının altındaki kolun sağa ve sola farketmek, oyunda bize büyük avantaj sağlıyor.

Siz  de küçükken ne olmak istiyorsun sorusuna pilot diye cevap verenlerdenseniz, bu duyguyu Airplane Flight Simulator ile Android cihazınızda yaşamaya ne dersiniz ? 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git