Amazon Fire Telefon Tanıtıldı! İşte Özellikleri

amazon-fire-2.jpg

Uzun zamandır sadece bir söylenti olarak dillerde dolaşan Amazon Fire telefon, tanıtıldı! Amazon’un CEO’su Jeff Bezos tarafından tanıtılan telefonun özellikleri de netleşti.

Amerika – Seattle’da gerçekleşen Amazon lansmanında Amazon Fire tablet serisine Amazon Fire Phone eklendi. Üst düzey özellikler sunan Amazon Fire Phone’un özellikleri ise şöyle;

[list][item icon=”10003″ ]Grafik ve İşlemci[/item][/list]

Qualcomm Snapdragon 800 model işlemci 4 çekirdekli 2.2 GHz Krait 400 işlemcinin yanında Adreno 330 grafik işlemcisi bulunuyor.

[list][item icon=”128227″ ]Ram ve Ekran[/item][item icon=”9881″ ][/item][/list]

Telefonda 2 GB ram bulunuyor. Ekran ve arka kısım ise Gorilla Glass kaplama ile sunuluyor. Çizilmeye ve kırılmaya dayanıklılığı sağlayan Gorilla Glass, bu telefonun arka kısmında da kullanımıyla fark yaratıyor. 4.7” büyüklüğündeki telefon 720P desteğini de veriyor.

[list][item icon=”128247″ ]Kamera ve Hafıza[/item][/list]

Telefonun arka kamerası 13 MP olarak üretildi. 4128 x 3096 piksel çözünürlükte çekim yapabilen kamera LED flaş ile de destekleniyor. 2.1 MP ön kamera ile gelen telefon arka kamerayla 1080P kayıt da yapabiliyor.

amazon fire

Ürünün dahili depolama hafızasının ise 32 GB olacağı belirtiliyor.

[list][item icon=”9733″ ]Diğer Özellikler[/item][/list]

  • Amazon Cloud ile sınırsız fotoğraf yedekleme ücretsiz sunulacak.
  • FireFly isimli biz özellik ile arkaplanda bit tarama ağı çalıştırılabilecek. Müziklerden fotoğraflara, TV programlarından diğer farklı yerlere arama yapabileceksiniz. Ayrıca Amazon.Com ile direk olarak bağlantı kurabilecek, inceleme yapabileceksiniz.
  • May Day isimli destek uygulaması ile Amazon Kindle Fire tabletlerdeki gibi müşteri desteği alınabilecek. Hem de bu hizmet Fire Phone’de ücretsiz olarak sunulacak.
  • Fire Phone’de farklı bir özellik ile telefondaki müzik ve videoları televizyona, XBox’a veya PlayStation’a aktarılabilecek.
  • WhisperSync isimli uygulama sesli olarak kontrol edilebilecek, audio book ile de e-book’lar size okunacak.

Oldukça kullanılabilir özelliklere sahip olan telefon AT&T üzerinde şimdilik Amerika’da satışa sunulacak. 199 $ etiketi ile sunulacak telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git