Amazon İlk Akıllı Telefonunu Çıkarıyor

amazon-cep-telefonu.jpg

Alışveriş sitelerinden biri olan Amazon.com, kendine özgü çıkardığı tabletten sonra şimdi de akıllı telefon üretiyor!

Amazon.com, internet üzerinden alışveriş için, ilk kurulan bir web sitesidir. İsmini Amazon nehrinden alan site, ilk olarak kitap satışı yapıyordu. Şimdi ise Amazon.com, CD, DVD, Bilgisayar oyunları, Eşya ve birçok Aksesuarın satışını gerçekleştiriyor. Sitenin kurucusu Jeff Bezos, kurduğu bu sanal şirketin ilk sıralarda olması için özellikle A harfiyle başlamasını istemiştir.

Amazon şimdilerde ise akıllı telefon üretimi konusunda çalışıyor. Kendi telefonunu çıkarmaya hazırlanan Amazon’un üreteceği telefonun 4.7 inç HD ekranı, 13 megapiksel kamerası, Snapdragon 801 MSM8974AB işlemcisi ve 2000 ile 2400 Mah arasında bir pili olacağı söyleniyor. Ayrıca cihazın 3D teknolojisini destekleyeceği söyleniyor. Telefonun tasarımı ise en çok tercih edilen akıllı telefonların en iyi taraflarının birleşimi olacak.

amazon telefon

Amazon, kendi çıkardığı tablette FireOS işletim sistemini kullanarak, şirketini farklı bir boyuta getirdi. İlk olarak Kindle Peperwhite ile işbirliği yapan Amazon, şimdilerde Kindle Fire HD ile beraber çalışıyor. Bu yöndeki çalışmaları sayesinde Amazon, en çok satılan tabletler arasında ilk 3’teki yerini alıyor. Şimdilerde ise akıllı telefonların rekabetine dahil olmaya hazırlanıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git