Andorid KitKat 4.4.3 İle Gelecek Olan Yenilikler

android-kitkat-4.4.3.jpg

Android, en çok tercih edilen ve bildiğimiz gibi Google’ın bir mobil işletim sistemi. Andorid’in yeni sürümünden sızıntılar ortaya çıkmaya başlarken, KitKat 4.4.3 sürümünde Google’ın kendini daha fazla öne çıkarmayı hedeflediğini görüyoruz.

San Francisco’da düzenlenecek olan Google I / O etkinliğinde birçok yeni model tanıtılacak. Bu etkinliğin olmasına neredeyse bir ay var. Ama Andorid sürümünde olacak yeni özellikler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu yeni sürümün ilk olarak birkaç telefonda destekleneceğini de belirtmek de fayda var. Şu an için sadece Amerika’daki Nexus 5 için yayınlandı.

Bundan önce Android KitKat 4.4 ve 4.4.2’yi yayınlayan Google, yeni sürümü Android KitKat 4.4.3’de güvenlik gibi özelliklerin yanında birçok yeniliğe yer veriyor. Ana menüde birden fazla kişiselleştirme seçeneği olacak. Bu sürümde Google logosu da ön plana çıkacak.

Yeni sürümden sızan görsellere göre ana ekrandaki geri tuşu ve görev yöneticisi aynı konumda yer alıyor. Bunun dışında Google logosunun da olduğu bu sürümde Google Now hizmeti de olacağı bekleniyor.

Android’in bu yeni sürümünde kısayolları koyabileceğimiz 4 kutu bulunacak. Bu sürümde birçok kısayol seçeneği olacak. Ayrıca çıkacak olan bu sürüm, batarya ısınması ve kamera performansı ile ilgili sorunlara da çözüm olacak.

Andorid KitKat 4.4.3 ile gelecek olan bazı yenilikler:

  • Bağlantı kopmaları onarıldı
  • Bluetooth sorunları onarıldı
  • USB hata güvenlik onarımı
  • Wi-Fi otomatik bağlanma onarımı
  • Alt yazı düzeltmeleri yapıldı
  • Takvim, kişiler, e posta vb… onarımları ve daha birçok yenilik.

Android’in bu yeni sürümünün önümüzdeki ay tanıtılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git