Android 10 Geliyor – İşte Detaylar!

android-10-1.jpg

Şuan için tam sürümü yayınlanmayan Android 10 ile One UI 2.0, bir YouTuber sayesinde ortaya çıktı. İşletim sistemi olarak Android 10 işletim sisteminin bulunduğu Galaxy S10 Plus cihazında, One UI yazılımıyla birlikte arayüzü de dikkat çekti. Yayınlanan videoda görüntülenen Android 10 ve One UI 2.0’ın özellikleri detaylı şekilde inceleniyor.

Android 10 ve One UI 2.0 İle Gelen Yenilikler Neler?

Galaxy S10 Plus modelindeki görüntüde öne çıkan detaylardan ilki performansı oluyor. Paylaşılan görüntülerde cihazın güncellenmiş olan One UI arayüzü sayesinde performansının arttığı ve bazı özelliklere sahip olduğu gözüküyor. Ancak tasarım kısmında göze çarpan büyük bir yeniliğe yer verilmemiş. Ama tasarım olarak Galaxy S10 Plus’ın Galaxy Note 10’un arayüzüyle benzerlikler taşıdığı söylenebilir.

Öne çıkan yeniliklerden bir diğeri de navigasyon tuşları oluyor. One UI 2.0’da gezinme hareketleri değişirken, Android 10’da olan sistem gezinme çubuğu bulunacak. Bu gezinme çubuğu önceden One UI’da biraz daha değişikti. Galaxy S10 Plus modeli için bu işletim sistemiyle birlikte One UI 2.0 arayüzünün ne zaman kullanıma sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor. Ama en fazla iki ay sonra kullanıma sunulacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git