Android 12 Özellikleri Belli Oldu! İşte, Detaylar

Android-12-Ozellikleri-Belli-Oldu.jpg

Android 12 Özellikleri Belli Oldu!

Son günlerde en çok konuşulan konulardan biri de; Android 12 özellikleri ile birlikte gelecek olan özelliklerdir. Android 12 güncellemesi ile birlikte yepyeni özellikler kullanıcıları bekliyor! Daha önce kullanıma sunulmuş ve daha sonra tekrar kaldırılmış olan bir özellik, Android 12 ile birlikte tekrar kullanıma sunulacak.

Android 12 sürümünü bekleyen kullanıcılar, hangi özelliklerin geleceğini şimdiden merak etmeye başladı. Google, bu yeni sürümü; “Google I/O 2021 etkinliği” ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkaracak. Bu etkinlik üzerinden tanıtımı yapılacak olan Android 12 sürümü, hangi özellikleriyle sunulacak? Etkinliğin hızla yaklaşması, özelliklerin neler olduğu konusunda bazı söylentileri de ortaya çıkardı..

Android 12 Özellikleri İle Birçok Yeni Özellik

Android 12 ile birlikte birçok yeni özellik geliyor.. Bu özelliklerden en çok dikkat çekeni ise; Android 11’de yayınlanması düşünülen ve daha sonra iptal edilen Columbus isimli bu özelliktir. Bu özellik, kullanılan tüm telefonlara kısayollar atamaya yarıyor ve kullanıcıların işlerini kolaylaştırmaya yönelik hazırlanmış olup, hem telefonun ön yüzüne hem de arkasına kısayol atayabilecek ve bu sayede de kullanım kolaylığı ortaya çıkmış oluyor.

Bu özellik hakkında kısaca bahsetmek gerekirse; telefonun ekranına iki kez tıklayan kullanıcıyı ekran açılması karşılayacak ve bununla birlikte kullanıcı telefonun arka kısmına aynı şekilde tıklarsa bu defa da; Google Asistan açılacaktır. Kullanıcının isteği doğrultusunda bu kısayollar değişebilmektedir.

Bu özellik öncelikle Google Pixel ile karşımıza çıkacak ve daha sonraki günlerde ise Android telefon üreticileri tarafından kullanıma sunulacak olup, bu özelliğin gelmesiyle birlikte çeşitli geliştirmeler de ortaya çıkacaktır.

Her ne kadar bu özellik en çok merak edilen konular arasında yer alıyor olsa da, Android 12 ile birlikte katlanabilir telefonlar için bölünmüş ekran desteği gelecek ve özellik sayesinde ekran için daha geniş bir alan ortaya çıkacak ve aynı zamanda da ekran geçişleri daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git