Android 4.4.4 Nexus İçin Yayınlandı!

android-4.4.4.png

Bilindiği üzere Google Android 4.4.3 sürümünü yavaş yavaş kullanıcılara dağıtmaya başlamışken Android 4.4.4 sürümünü de Nexux için yayınladı. Nisan ayında ilk olarak Nexus 5 için yayınlanan Andorid 4.4.3 Kitkat güncellemesi, hataları onardı, kamera ve pil için güçlendirmeler de bulunmuştu. Android 4.4.4 güncellemesi de Nexux için yayınlandı ve yeni özellikleriyle birlikte geldi.

Güncellemenin kaynakları Google geliştiriciler sayfasında görünmüşken, hangi cihazların güncellemeyi indirebileceği de belli oldu. Android 4.4.4 güncellemesini Nexus 5, Nexus 4, Nexus 7 ve Nexus 10 cihazları alabilecek. Diğer modeller için yayınlanma tarihi henüz belli değil. Güncelleme Nexus Factory Image sayfasından indirilebilir durumda.

Android 4.4.3 güncellemesinden sonra yaşanan birçok hataları onaracak olan 4.4.4 güncellemesi, ayrıca Open SSL’de görülen Heartbleed hatası için de birçok güvenlik önemlerini aldı. En başta bu güncelleme ufak çapta ve birkaç hata onarımı için güncelleştirmeler içerse de ilerleyen günlerde yeni özellikleri ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git