• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Android 4.4.4 Nexus İçin Yayınlandı!

Bilindiği üzere Google Android 4.4.3 sürümünü yavaş yavaş kullanıcılara dağıtmaya başlamışken Android 4.4.4 sürümünü de Nexux için yayınladı. Nisan ayında ilk olarak Nexus 5 için yayınlanan Andorid 4.4.3 Kitkat güncellemesi, hataları onardı, kamera ve pil için güçlendirmeler de bulunmuştu. Android 4.4.4 güncellemesi de Nexux için yayınlandı ve yeni özellikleriyle birlikte geldi.

Güncellemenin kaynakları Google geliştiriciler sayfasında görünmüşken, hangi cihazların güncellemeyi indirebileceği de belli oldu. Android 4.4.4 güncellemesini Nexus 5, Nexus 4, Nexus 7 ve Nexus 10 cihazları alabilecek. Diğer modeller için yayınlanma tarihi henüz belli değil. Güncelleme Nexus Factory Image sayfasından indirilebilir durumda.

Android 4.4.3 güncellemesinden sonra yaşanan birçok hataları onaracak olan 4.4.4 güncellemesi, ayrıca Open SSL’de görülen Heartbleed hatası için de birçok güvenlik önemlerini aldı. En başta bu güncelleme ufak çapta ve birkaç hata onarımı için güncelleştirmeler içerse de ilerleyen günlerde yeni özellikleri ortaya çıkacaktır.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.