Android 4.4 KitKat Ne Zaman Çıkacak? Özellikleri Ne Olacak?

android-kitkat.png

Google, ürettiği teknolojiler ile farkını ortaya koymaya devam ediyor. Nitekim Android, mobil işletim sistemi sektöründe şuanda dünyada 1 numaraya oturmuş durumda. Google mühendisleri, geliştirdikleri tüm sürümlere bir şekerleme adı veriyor. Yeni çıkacak olan Android sürümümün adı ise KitKat olacak.

Normalde 5 numaralı güncellemenin çıkması beklenirken yetkililer, Android 4.4 güncellemesini öncesinde çıkaracaklarını bildirerek adeta ters köşe yaptı. Şuanda en çok merak edilen konu ise bu sürümlerin ne zaman çıkarılacağıdır.

Android 4.4 KitKat Çıkış Tarihi

Google mühendislerinin yeni güncellemesi olan KitKat, söylentilere göre 14 Ekim 2014 tarihinde resmen duyurulacak. Yeni çıkarılacak olan cep telefonu modellerine şimdiden entegre edilen android modeli, farklı yapısı ve kullanışlılığı ile farkını ortaya koyacak gibi görünüyor.

Yepyeni uygulamalar ve daha hızlı işletim özelliği ile farklı bir deneyimi sunması beklenen bu sürümün özellikleri de gerçek anlamda etkileyici.

Android 4.4 KitKat Özellikleri

İşletim sistemi bazında daima en iyisini veren Android, yeni güncellemelerinin de çıkması ile birlikte performans ivmesini sürekli olarak tırmandırıyor. Şimdi yeni gelecek KitKat 4.4 güncellemesinin özelliklerini ele alalım;

  • Mobil cihazlar adına 64 Bit hız desteği
  • Miracast güncellemeleri (Wi-Fi aracılığı ile)
  • Yeni galeri ve çeşitli arayüz görünüm değişiklikleri
  • Apı seviyesi ve animasyonlar yenilendi
  • Yeni hazırlanan Widget bildirimleri

ve daha açıklanmayan birçok yenilik ile beraber gelmesi bekleniyor. Android 4.4 KitKat, şuan beklenen hali ile 14 Ekim 2013 tarihinde yeni teknolojik yazılımlara da entegre edilmiş bir şekilde görücüye çıkacak. Google resmi duyuru sisteminde tüm detayların Ekim ayındaki ilk günlerde açıklanması ve müteakiben ürünün tanıtımı yapılması beklenmektedir. Tüm gelişmeleri web sitemizden takip edebilme şansına sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git