Android 6.0 M Geliyor!

Android 5.1’in 2015 yılının Şubat ayında yayınlanması için çalışılırken, aynı zamanda Android 6.0 M’nin de sinyalleri verildi.

Android 5.0, 5.0.1 ve 5.1 güncellemeleri için çalışmalar devam ederken, Android 6.0 M hakkında detaylar ortaya çıktı. Andorid 6.0 güncellemesi, Android 5.0 L’ye benzeyecek ve 6.0 M isminde tanıtılacak.

Peki bu M’nin anlamı nedir?

Android 5.0 L’de ki L’nin açılımı Lollipop olurken, Andorid 6.0 M’nin M’si ise Marshmallow olarak tahmin ediliyor. Bunun dışında birçok tahmin bulunuyor. Milky Bar, Milky Way, M&M’s, Mud Cake ve Mentos bu tahminlerden bazıları.

Google, her yeni sürümünde yenilikleri de beraberinde getirirken, Android 6.0 M’nin tasarımında Material Design arayüzünü kullanacak. Arayüzde birkaç düzenlemeler yapılırken, Material Design arayüzünün Andorid 7.0 ile beraber değişime gideceği düşünülüyor.

Kısaca Android 6.0 M, Android 5.0’ın geliştirilmiş sürümü olacak. 2015 senesinde duyurulması beklenen Android 6.0 M’nin, Google I/O 2015 etkinliğinde tanıtılacağı ve senenin sonunda cihazlara geleceği tahmin ediliyor.

Yazar Hakkında

Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir