Android 6.0 M Geliyor!

android-6.0-m.png

Android 5.1’in 2015 yılının Şubat ayında yayınlanması için çalışılırken, aynı zamanda Android 6.0 M’nin de sinyalleri verildi.

Android 5.0, 5.0.1 ve 5.1 güncellemeleri için çalışmalar devam ederken, Android 6.0 M hakkında detaylar ortaya çıktı. Andorid 6.0 güncellemesi, Android 5.0 L’ye benzeyecek ve 6.0 M isminde tanıtılacak.

Peki bu M’nin anlamı nedir?

Android 5.0 L’de ki L’nin açılımı Lollipop olurken, Andorid 6.0 M’nin M’si ise Marshmallow olarak tahmin ediliyor. Bunun dışında birçok tahmin bulunuyor. Milky Bar, Milky Way, M&M’s, Mud Cake ve Mentos bu tahminlerden bazıları.

Google, her yeni sürümünde yenilikleri de beraberinde getirirken, Android 6.0 M’nin tasarımında Material Design arayüzünü kullanacak. Arayüzde birkaç düzenlemeler yapılırken, Material Design arayüzünün Andorid 7.0 ile beraber değişime gideceği düşünülüyor.

Kısaca Android 6.0 M, Android 5.0’ın geliştirilmiş sürümü olacak. 2015 senesinde duyurulması beklenen Android 6.0 M’nin, Google I/O 2015 etkinliğinde tanıtılacağı ve senenin sonunda cihazlara geleceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git