Android Cihazınızı Daha Hızlı Kullanmanızı Sağlayacak 4 İpucu

Akıllı cihazların hayatımızdaki payı gittikçe artıyor. Hal böyle olunca bu cihazların sıkıntıları da beraberinde geliyor. Şimdi sizlere akıllı cihazların en büyük sorunlarından olan yavaşlama, kasma gibi sorunları ortadan kaldırıp cihazı hızlandırmaya yardımcı olacak bazı tavsiyelerde bulunacağız.

İlk olarak kullanmadığınız yani gereksiz uygulamaları kaldırın.

Akıllı cihazınızın dâhili belleğinde belirli bir depolama sınırı bulunmakta. Bu sınıra ne kadar yaklaşırsanız akıllı cihazınız o kadar yavaşlar. Dolayısıyla kullanmadığınız uygulamalarınızı, gereksiz video, resimlerinizi cihazınızdan silmenizi öneririz.

Güncellemeleri eksiksiz olarak yapın

Yazılım güncellemelerinin akıllı cihazlardaki yeri çok fazla diyebiliriz. Bu güncellemeler cihazınızın diğer uygulamalar ile daha uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayabilir ve akıllı cihazın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Widgetları Sınırlandırın

Cihazınızda kullandığınız widgetların cihazın hızındaki yeri çok önemlidir. Eğer ana ekranınızda kullanmadığınız onlarca Widget varsa bu sayfayı sadeleştirmenizi öneririz.

Bir temizleme uygulaması edinin

Temizleme uygulamaları sayesinde uygulama kalıntılarını silebilir, önemsiz dosyaları kaldırabilir, önbellekte bulunan gereksiz dosyaları silebilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir şeyi söylemek istiyoruz. Bu temizlik uygulamalarından sadece 1 tanesini kullanmanızı öneririz. Birden fazlası size faydadan çok zarar getireceğini bilmenizde fayda var. Android Cleaner, Clean Master, Battery Doctor gibi bazı tanınmış ve popüler olan temizlik uygulamalarından birini kullanabilirsiniz.

Görüntülemeler
65
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.