Android Cihazlarda iOS Uygulamaları Çalışacak!

Birçok uygulama Android ve İOS işletim sistemini destekleyen telefonlar için geliştirilse de bazen bir uygulama tek bir işletim sistemi için geliştiriliyor. Bu yüzden Android’i kullananlar İOS’dan yada tam tersi bir diğer işletim sistemini kullananlar ötekinden yararlanamıyor. Bazen Android kullanıcıları İOS sistemli bir telefondaki uygulamayı kullanmak istiyor ama maalesef çözüme erişemiyordu.

Bilgisayar üzerinden mobil uygulamaları çalıştırabilmek için geliştirilmiş seçenekler var. Ama dediğimiz gibi sadece bilgisayar üzerinden çalıştırılabiliyor. Mobil işletim sistemindeki uygulamaları farklı bir işletim sistemini destekleyen cihazda çalıştırabilen bir sistem yoktu. Ama Kolombiya Üniversitesi bir uygulama geliştirdi. Cider ismindeki bu uygulama ile bundan böyle Android işletim sistemi ile çalışan telefonlarda İOS uygulamaları çalıştırılabilecek.

Cider uygulaması, İOS uygulamalarını hiçbir fark olmadan Android telefonlarda çalışmasını sağlayan tek uygulama oldu. Bu haber ile ilgili olumlu olmayan tek şey Apple ve Samsung’un bu uygulamaya sıcak bakmayacak olmaları. Ama kullanıcılar Android işletim sistemli telefonlarda İOS uygulamalarını çalıştırabilen bu uygulamaya oldukça sıcak bakıyor. Apple ve Samsung’un bu duruma sıcak bakmayacak olmalarının sebebi, her iki isim de kendi ürünlerinden pay kaybetmek istememeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git