Android İçin Şarj Uygulaması: Estar

Akıllı telefonların en büyük derdi şüphesiz ki şarj süreleri. Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar kullanıcıların ilk tercihi oluveriyor. Onun dışındakiler ise ekran ışığını kısmak, açık kalan uygulamaları kapatmak ve 3G’yi devre dışı bırakmak gibi yöntemlere başvuruyor. Estar uygulaması ise bunlara alternatif olabilecek yeni bir fikir denilebilir.

Estar, telefonunuzdaki işlemciyi tüketen, şarjınızı en fazla bitiren uygulamaları buluyor ve size gösteriyor. Uygulama sadece Android için uyumluluk gösteriyor.

İki ayrı modu bulunan uygulamanın birincisi, birçok uygulamayı aynı anda kullandığınızda en fazla şarjı tüketeni belirleyip size gösteriyor ve kapatmanızı öneriyor. İkinci mod özelliği ise uygulamaların şarjınızı ne kadar etkilediğini belirleyip size listeliyor. Böylece şarjınızı tüketen uygulamaları görmenizin dışında pek fazla tüketmeyen uygulamaları da görerek rahatça kullanmanızı sağlıyor. Uygulamanın temelinde Purdue Üniversinden dört kişi bulunuyor. Mobile Enerlytics isimli bir girişimle oldukça güvenilir olduğunu gösteriyor.

Yalnızca Android sürümü olan Estar uygulamasını aşağıdan indirebilirsiniz.

[market link=” https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileenerlytics.estar&hl=en ” icon=”Android”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.