Android İngilizce Türkçe Sözlük

sozluk.jpg

İngilizce Türkçe Sözlük android uygulaması ihtiyacınız olabilecek bütün İngilizce-Türkçe sözlük kullanımları için özenle geliştirilmiş.

İngilizce Türkçe Sözlük android uygulamasının en büyük özelliği sözlüğü kullanmanız için internet bağlantısı gerektirmiyor olması. Benzerlerinden çevrimdışı kullanım imkanı sunması ile ayrılan uygulamanın diğer özellikleri de benzerlerinden iyi durumda.

Aradığınız Türkçe veya İngilizce kelimenin eğer varsa 12 den fazla karşılığını bile bulabilirsiniz. Aynı kelimenin birden çok kullanım şeklini göstermesi sözlüklerde aranan özelliklerden biri.

Aradığınız kelimenin veya kelime grubunun deyimsel kullanımlarını İngilizce Türkçe Sözlük android uygulaması ile bulabilirsiniz. Alttaki seçeneklerden “phrasal” butonu deyimsel kullanımları bulabileceğiniz sekmeye geçmenizi sağlıyor.

Aynı zamanda aranılan kelimenin cümle içerisinde nasıl kullanıldığını da örnekler ile gösteriyor. Uygulamanın “irregular” sekmesinde ise düzensiz fiil çekimlerini bulabilirsiniz.

İngilizce kelimelerin telaffuzlarını da uygulamada bulabilirsiniz.

İngilizce Türkçe Sözlük android uygulaması Google Play’de 1200 kez indirilmiş ve 4.5 yıldız değerine sahip. Uygulama 1 ay içerisinde en çok indirilen uygulama listesine girmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git