Android Kullanıcılarının Bilmesi Gerekenler!

android-bilinmesi-gerekenler.jpg

Android, aslında bilindiğinden daha geniş seçenekleri bulunan bir işletim sistemi. Bu özelliği zaten ayarlar bölümünden de anlayabiliyoruz. Ama onca seçeneğin olmasına rağmen hala bilinmeyen bazı detaylar var. Bu detaylar telefonun performansını artıracaktır.

Android ile ilgili bilinmesi gereken basit öneriler:

Veri ve pil kullanımını takip etmek

Telefonunuzdaki uygulamaların ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz. Ayarlar / Veri Kullanımı kısmından uygulamaların boyutlarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamaların ne kadar pil ömrünü yediğini de öğrenebilirsiniz. İlk sırada Google Play varsa uygulamalara bir göz atmanızda fayda var.

Yer bildirimini kapatmak

Yer bildirimi telefonun ciddi anlamda pil ömrünü tüketiyor. Bu özelliği kapatıp gerektiğinde açmanız size uzun bir pil ömrü sağlayacaktır.

Telefona şifre koymak

Telefonun güvenliği için şifre koymak faydalı olacaktır. Ayarlar / Güvenlik Ayarları bölümünden telefonunuza en iyi şifreyi koyarak telefonunuz daha güvenli olacaktır.

Yakın alan iletişimini kapatmak

Google Wallet’iniz yoksa bu özellik sık kullanılan özellikler içerisinde yok. O nedenle pil ömründen kazanmak için yakın alan iletişim özelliği kapatılmalıdır. Bu özelliği kapatmak için Ayarlar / NFC kutusundaki tiki kaldırmak gerekiyor. Gerektiği zaman yeniden açabilirsiniz.

Gelişmiş Wi-Fi ayarlarını kullanmak

Kablosuz bağlantınızdan verimli bir şekilde faydalanmak ve pil ömrünü artırmak için bu özelliği kullanmanız gerekiyor. Ayarlar / Gelişmiş Wi-Fi ayarlar bölümünden ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git