Android L Klavyesini Denemeye Başlayın!

Geçtiğimiz günlerde Google I/O etkinliğinde Android L ile tanışmıştık. Bu yeni işletim sisteminin özel tasarıma sahip klavyesi çok geçmeden Android telefonlar için uyumlu hale getirildi.

Android L, Android’i tamamen değiştiren yeni bir versiyon olmuş. Bu yeni işletim sisteminin yayınlanmasıyla birlikte Meterial Design tasarımı da dikkat çekecek gibi duruyor. Android L ön izlemeye sunulmuş olmasına rağmen, bu işletim sistemini herkes kullanamıyor.

Anroid L işletim sistemini bir an önce kullanmak isteyenler için XDA geliştiricileri şimdilik Android L’nin klavyesini Android 4.0 ve üstü telefonlar için uyumlu hale getirdi. Material Design tasarımının en temel halini Android L klavyesi sayesinde görmüş olacaksınız.

anroid L

Bu klavye, ilk yayınlandığında yalnızca rootlu akıllı cihazlar ve tabletler için uyumluluk sağlıyordu. XDA geliştiricileri çok geçmeden klavyeyi APK dosyası şeklinde root işlemi olmayan telefonlar için de kullanıma açtı.

Material Design tasarımına sahip Google Keyboard 3.1 versiyonunu Android 4.0 ve üzeri sürümlere sahip olan bütün cihazlar kurabilir. Ama yükleme işlemini yapmadan önce cihazınızdaki Goole Keyboard uygulamasını kaldırmayı unutmayın.

Android L klavyesini buradan indirebilirsiniz.

[market link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.shenye.android.inputmethod.latin” icon=”Android”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.