Android Mesajlar, Artık Masaüstünde!

Yaklaşık iki ay önce Google tarafından duyurusu yapılan Android’li cihazlardaki mesajlar uygulaması için masaüstü sürümü dört gözle bekleniyordu. Bugün itibariyle resmi olarak yapılan duyuruda Android mesajlar uygulamasının masaüstü sürümü kullanıcılara sunuldu.

Resmi olan blog sayfasında Google’ın yaptığı açıklamada; bugünden itibaren bilgisayar üzerinden gönderi yapıp aynı zamanda almaya yarayan ve en fazla istenen yeniliklerden biri haline gelen mesajlar uygulamasının Web sürümü kullanıma sunulacağı belirtildi. Bu sayede kullanıcılar bilgisayarlarından mesaj gönderebilecekler.

Android kullanıcılarının bu yeni özelliği kullanabilmeleri için öncelikle web sürüme erişimlerinin başlaması gerekiyor. WhatsApp uygulamasının masaüstü sürümünde olduğu gibi ilk olarak telefonlardan uygulama açılarak menüden “mesajlar web” bölümüne girilmeli. Bilgisayar ekranında bulunan QR kodunu telefona okutmalısınız. Hemen ardından mesajlaşmak için hiçbir engel kalmayacaktır.

Tüm bu adımları izlemenize rağmen hala mesajlar web bölümünü göremiyorsanız endişe etmeyin. Çünkü bu özelliğin bütün kullanıcılara gelmesi bir haftayı bulabilir. Kullanıma sunulan masaüstü mesajlar uygulaması ayrıca birkaç yeniliği de beraberinde getirecek. İnternet bağlantısı içeren mesajların artık önizleme seçeneği bulunacak. Aynı zamanda akıllı cevap denen yöntem ile mesaj gönderimi yapılabilecek ve GIF uzantılı mesajlar da gönderilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git