Android MMORPG Oyunu: Arcane Legends

MMORPG oyunlar yani çevrimiçi rol yapma oyunları bir dönemin efsaneleriydi. Hepimizin bir dönem oynadığı MMORPG oyunlar vardır. Knight Online, World Of Warcraft, Silkroad, Metin2 gibi oyunlar pek çoğumuzun zamanını çaldı. Şimdi ise sistem tamamen değişiyor, her şey mobil platformlara yöneliyor. Bugün ise bir android MMORPG oyununa göz atıyoruz, Arcane Legens.

Oyunda level kasma, item, ticaret, parti gibi aklımıza gelebilecek tüm özellikler mevcut. Oyun dungeon mantığına dayanıyor. Yani şöyle ki, görevleri alıyorsunuz, bir yere ışınlanıyorsunuz -ki bu gidilen yerin adı dungeon- ve görevleri tamamlayıp level, item yapıyorsunuz. Oyunun en güzel yanlarından biri partiyle oynanabiliyor olması. İster arkadaşlarınızla, isterseniz de oyundan tanıştığınız insanlarla bu oyunu oynayabilirsiniz. Oyun sadece 7 megabayt. Oyunu indirdikten sonra bazı patchler geliyor. Çok fazla bir yükleme yapmıyorsunuz; ama oyundan alacağınız zevk hat safhada.

Oyundaki hikaye bize çocukluğumuzda bir yerden tanıdık geliyor biraz. Oyunda amaç büyük ormanın içinde kaçırılmış olan prensesi kurtarmak, biraz Mario’yu andırdı senaryo prenses deyince 🙂 Oyuna mage, rouge ve warrior olarak 3 farklı karakter ile başlayabiliyorsunuz. Her karakterin yanında, ona yardımcı olan bir “pet” yani yardımcı hayvan da var.

Oyun gerçekten günümüz mobil oyunları arasında çok başarılı bir yere sahip. MMORPG olması, Android’te böyle güzel bir şeyi sağlaması büyük başarı. Oyun için açılmış pekçok site ve forum var. Buralardan da istediğiniz şekilde destek alabiliyorsunuz.

Oyun, bir oyunun alabileceği pekçok ödülü de almış durumda. Android MMORPG oyun arıyorsanız, Arcane Legends tam size göre!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git