Android’de Bildirim Ekranını Değiştirmek

android-bildirim-ekrani.jpg

Android işletim sistemli telefonların işlevi olmayan özelliklerinden biri de Bildirim Ekranı üzerinde bir takım ayarlar yapmak. Ama Notification Toggle isimli bu uygulama sayesinde artık her şey daha kolay.

Android telefonların bildirim ekranı özelliğinde çok fazla bir detay yok. Özellikle Nexus 5 ve Andorid’in eski bir sürümünü kullananların bildirim ekranlarında fazla detay olmuyor. Ekranın üst kısmından aşağı doğru parmağımızı kaydırdığımızda karşımıza yeni gelen mesajlar, cevapsız aramalar ve benzeri seçenekler çıkıyor. Oysa hızlıca erişebileceğimiz kısa yollar olsa her şey daha kolay olabilir.

Notification Toggle uygulaması işte tam da burada devreye giriyor. Bu uygulama ile bildirim erkanınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Telefonunuza yüklenmiş uygulamalara ve genel ayarlara erişimi bulunan Notification Toggle, bildirim kısmında 2 ayrı seçeneği bulunuyor.

Bu kısımlardan birinde çabuk ulaşmak istediğiniz uygulamalar yer alıyor. Diğer kısımda ise yapılmak istenen Wi-Fi, Tethering, Bluetooth, bağlantı, ses, müzik ve ekran gibi ayarlar bulunuyor.  Ayrıca uygulamaların sırası ve görünümü de değiştirilebiliyor.

Notification Toggle uygulaması ücretsizdir. Ücretli versiyonunda ise hızlı arama yapmak için tuşlar ve Dropbox klasörlerine kolay ulaşmak gibi ileri seviyede kısa yollar bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git