Android’e Akıllı Kilit Özelliği Geliyor!

Android’in 5.1 Lolliop sürümü için güvenlik içeriği hazırlanıyor. Bu yeni içerikte telefonunuz kullanmadığınız anlarda korunacak, kullanmaya başladığınızda ise pin koduna gerek kalmadan kullanılabilecek.

Google tarafından geliştirilen Akıllı Kilit, Android 5.1 Lollipop sürümüne sahip cihazlarda kullanılabilecek. Bu yeni özellik Araçlar menüsünden ayarlanabiliyor. Böylece cihazınız vücut teması ile işlev görebilecek.

Smart Lock ismindeki yeni akıllı kilit özelliği sayesinde, telefonunuzdan Bluetooth aracılığı ile bir bağlantı kurduğunuzda veya bir ev içerisinde bulunduğunuzda pin kodu ve desen kilidi geçersiz oluyor.

Smart Lock ile kilidi açılmış bir telefonu elinizde tuttuğunuzda ekran karardığı halde kilit moduna geçmiyor. Telefonu bıraktığınız anda ise ekran kilitlenmiş oluyor. Yani örneğin telefonunuzu bir masada unutup gittiğinizde otomatik olarak kitleniyor. Sizin temasınız olmadan da kilit açılamıyor.

Bu yeni özelliğin güncelleme ile gelmeyeceği tahmin ediliyor. Bu konu ile ilgili Google tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı için Smart Lock ismindeki akıllı kilit özelliğinin daha sonra yalnızca 5.1 altındaki sürümler için kullanıma sunulup sunulmayacağı şimdilik belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.