• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Android’e Akıllı Kilit Özelliği Geliyor!

Android’in 5.1 Lolliop sürümü için güvenlik içeriği hazırlanıyor. Bu yeni içerikte telefonunuz kullanmadığınız anlarda korunacak, kullanmaya başladığınızda ise pin koduna gerek kalmadan kullanılabilecek.

Google tarafından geliştirilen Akıllı Kilit, Android 5.1 Lollipop sürümüne sahip cihazlarda kullanılabilecek. Bu yeni özellik Araçlar menüsünden ayarlanabiliyor. Böylece cihazınız vücut teması ile işlev görebilecek.

Smart Lock ismindeki yeni akıllı kilit özelliği sayesinde, telefonunuzdan Bluetooth aracılığı ile bir bağlantı kurduğunuzda veya bir ev içerisinde bulunduğunuzda pin kodu ve desen kilidi geçersiz oluyor.

Smart Lock ile kilidi açılmış bir telefonu elinizde tuttuğunuzda ekran karardığı halde kilit moduna geçmiyor. Telefonu bıraktığınız anda ise ekran kilitlenmiş oluyor. Yani örneğin telefonunuzu bir masada unutup gittiğinizde otomatik olarak kitleniyor. Sizin temasınız olmadan da kilit açılamıyor.

Bu yeni özelliğin güncelleme ile gelmeyeceği tahmin ediliyor. Bu konu ile ilgili Google tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı için Smart Lock ismindeki akıllı kilit özelliğinin daha sonra yalnızca 5.1 altındaki sürümler için kullanıma sunulup sunulmayacağı şimdilik belli değil.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.