Android’e Özel En İyi Uygulamalar

android-uygulamalari.jpg

Android, biliyorsunuz ki en popüler mobil işletim sistemlerinden biri. Ama bazı uygulamalar ilk olarak İOS için yayınlanabiliyor. Bunun nedeni de  Android işletim sistemi ile çalışan birçok telefonun olması. Ama bazı uygulamalar var ki sadece Android’e özel hazırlanıyor.

İşte Android’e özel uygulamalardan bazıları:

Friday: Automated Journal

Asistan uygulaması olarak tanınan bu uygulama ile her şeyinizi kayıt altına alabilirsiniz. Arka planda çalışan bu uygulama, bulunduğunuz konumu, dinlenilen müzikleri ve sosyal medya paylaşımlarınızı bile kaydediyor. Bu şekilde geçmişe gidip neler yaptığınıza bakabiliyorsunuz.

Airdroid

Bu uygulama Android telefonları bilgisayardan kontrol etmenizi sağlıyor. Airdroid ile bilgisayardan kabloya gerek olmadan telefonunuzu yönetebilirsiniz. Masaüstünden istediğiniz uygulamayı silebilir yada yükleyebilirsiniz. Telefonunuz kaybolduğunda bilgisayarınızdan bütün verileri silerek bilgilerinizi gizli tutmuş olursunuz.

Swiftkey

iOS ile yapılamayan sadece Android’e özgü olan bir özellik de, klavyenin değiştirilmesi. Bu uygulama stock android klavyesi yerine kullanılan uygulamalardan. Hatalı yazı yazmak, boşluk bırakamamak gibi sorunlar bu uygulama ile ortadan kalkıyor. Boşluk tuşu bu uygulama da büyük tutuluyor ve boşluklar otomatik olarak konulabiliyor. Daha gelişmiş kelime tahmini ve noktalama işaretleri için bulunan yeni bir tuşta uygulamanın özelliklerinden biri.

Tasker

Bu uygulama istediğiniz görevleri otomatik olarak başlatıyor. Ayarlayacağınız şekilde kulaklığınızı taktığınızda müzik çaların başlatılması yada akşamları telefonunuz otomatik olarak sessize alınabilmesi, uygulamanın özelliklerinden biri.

ES Dosya Yöneticisi

Telefonunuzdaki verilere ulaşmak için en iyi uygulamalardan biri. Dosyalar arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlıyor. Kopyala, yapıştır ve sil işlemleri daha rahat bir şekilde yapılıyor. Ayrıca bu uygulamayı en iyi Android dosya yöneticisi sıfatıyla anabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git