App Store Uygulama – Oyun Nasıl İade Edilir?

 • Onur
 • - 25 Şubat 2014

App Store içinde birçok güzel uygulama olduğu gibi kullanıcıların parasını çalmaya uğraşan uygulamalarda var. Aslında bunların hepsi Apple‘ın denetiminden geçse de açığı yakalayan üreticiler hemen uygulamalarını yayınlıyor. Havalı kilit açma, Radar Bul gibi uygulamaları bu türe örnek verebiliriz. Bu sebeple biz de Apple Store’da uygulama nasıl iade edilir, onu anlatacağız.

Müşteri her zaman haklıdır anlayışından yola çıkarak uygulamayı beğenmediysem ben şahsen parasını geri isterim. Bu en doğal hakkımız. Apple bu konuda kullanıcısının yanında ve bu işlemi çok hızlı bir şekilde yapıp paranızı size iade ediyor.

Apple Store uygulama – oyun nasıl iade edilir? (Resimli Anlatım)

      Bir uygulama veya oyun satın aldıktan sonra uygulamanın dekontu Apple tarafından bize en geç 2 gün içerisinde mail olarak ulaştırılıyor.  Mailin içindeki dekontta uygulamanın adının geçtiği yerin hemen altında Sorun Bildir yazısına tıklıyoruz.

    Sorun bildir tuşuna tıkladıktan sonra karşımıza satın aldığınız uygulamalardan hangisi için sorun bildirceğiniz seçeneklerini sunan bir ekran geliyor.

İade etmek istediğiniz uygulamanın Bildir tuşuna tıkladıktan sonra aşağıdaki seçeneklerin olduğu sayfa karşınıza gelecek. Uygun olanı iade sebebini seçtikten sonra açıklamanızı yazıp gönder tuşuna basıyoruz ve işlem tamam.

  İşleminiz tamamlanmıştır. Tüm olay bittikten sonra konuyla ilgili Apple’dan mail geliyor ve işler dahada garantileşiyor. Başınıza böyle birşey geldiği zaman kesinlikle hakkınızı savunun Apple Store’da uygulamayı iade edin. Gelen mail;

 Tabi bu işlerde uyanıklık yapıp “Ben biraz oynayayım, ardından iade ederim. Apple paramı verir” gibi düşüncelere kapılmamak gerek. Her zaman yapılan emeğe saygınız olaması gerektiğini hatırlatır hepinize iyi günler dileriz. 🙂

Tüm Yorumlar

         Bir cevap yazın

         E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

         This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.