• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

App Store’da İndir Butonu Değişikliği!

AppStore güncellendi ve görsel tasarımda ufak değişikler ortaya çıktı. Önceden indirmek istediğimiz bir uygulamanın ücretsiz olanlarında Free butonu yer alıyordu. Artık bu özellik değişti ve İndir anlamına gelecek olan Get butonu yerini almış oldu.

Böyle bir yeniliğin neden yapıldığı ise bilinmiyor. Ancak uygulamaların ücretsiz olarak gösterilen ama uygulama içi satın alma barındırması Get butonunun ortaya çıktığını gösteriyor. Bu yeniliği iTunes Store’da ki ücretsiz uygulama ve daha birçok veride uyguladı.

Son dönemde akıllı telefon mağazalarında bulunan ücretsiz uygulamalar gittikçe çoğalmakta. Bu durum elbette ki kullanıcıları sevindiriyor. Ama bazı uygulamalar, uygulama içi satın almayı şart koşuyor ve bu durum birçok kullanıcının hoşuna gitmiyor. Ama Android ve iOS’un mağaza gelirlerine göz atıldığında gelirlerinin büyük çoğunluğunu bu uygulama içi satın alma stratejisinin oluşturduğunu görüyoruz. Mağaza gelirlerindeki bu durum Android’in yüzde 92, iOS’un ise yüzde 98 oranında.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.