Apple, Google İle Dalga Geçerse…

Bir süredir gizlilik gibi konularda reklamlarını esirgemeyen Apple, Google’ı alay konusu yaptı. Bu yıl iki kez reklam panosu yayınlayan Apple, önceden olduğu gibi yine dalga geçerek herkesin dikkatini eçkti.

Google İle Alay Etti

Bilindiği üzere Sidewalk Labs, teknoloji konusunda çözümler üreten, kentsel altyapıyı iyileştirmeye çalışan ve bu alanda adımlar atan inovasyon şirketlerinden biridir. Bu şirketin hedeflerinden biri de on iki dönümlük araziye sensör kurabilmek. Alandaki insanların hareketleri, bu sensörler sayesinde inceleme altına alınacak. Bu olay da tabi ki Apple’ın dikkatini çekmeyi başardı.

Ama ilk olay daha sonra gelişmeye başladı. Şirket, kişisel tüm verileri izinsiz izlenmeyi yanlış bulunca bu fikrini herkese duyurmak için farklı bir yol izledi. Sidewalk Labs’ın ofisinin olduğu yerin arkasındaki reklam alanına “işimiz, işinizin dışında durmak” yazarak gizliliğe gönderme yaptı. Eskiden buna benzer olarak iPhone’unuzda olan iPhone’unuzda kalır gibi söylemleriyle dikkat çeken şirket, şimdi de gizlilikle ilgili dijital reklamlara da yer veriyor. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Apple, gerçekten gizliliği önemsiyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git