Apple iPad Air 2’yi Tanıttı! İşte İncelemesi ve Özellikleri

  • - 16 Ekim 2014

16 Ekim 2016 itibariyle Apple, iPad Air 2 model tabletini tanıttı. Beklenen bu lansmandan sonra tüm verileri bir araya getirip siz takipçilerimiz için bu yazıyı hazırladık. Bakalım iPad Air 2 ne tür özelliklere sahip…

  • Tasarım

Apple iPad Air 2 model tablet 444 gram ağırlığında. Alüminyum kaplama olan dış cepheye sahip. Ayrıca cihazın 240 x 169,5 x 6,1 mm boyutlarında olduğunu ve iOS 8.x sürümü ile satışa sunulacağını belirtmek gerekir.

  • Ekran

Apple bu modelinde 9,7 inçlik ekran sunmuş. Ancak belki de bundan daha çok ilgimizi çeken 2048 x 1536 piksel çözünürlüğü ve 264 ppi piksel yoğunluğu oldu. IPS LCD sertifikalarına sahip olan ekranın 16 milyondan fazla renk desteği mevcut. Son bir ekran özelliği olarak parmak izi kalıntısı bırakmayacak teknolojiye sahip olduğunu da belirtelim.

  • Kamera

iPad Air 2’de arka ve ön olmak üzere 2 kamera bulunmakta. Arka kamerası 8 MP olan cihazın ön kamerası ise 1,2 MP çözünürlüğünde. 1080p çözünürlüğünde 30fps’lik videolar çekmeye olanak sağlayan arka kameranın otomatik odaklanma, dokunmayla odaklanma, yüz tanıma teknolojisi, pozlama dengeleyicisi, coğrafik konumlama, özçekim zamanlayıcısı ve panorama özelliği de bulunuyor.

  • Donanım ve Pil Özellikleri

Apple A8 model yongayı çift çekirdekli 64-bit işlemci ile destekleyen Apple, 2 GB RAM eklemesini de yapmış. 128 GB dâhili hafızaya sahip olan cihazın pil gücü açıklanmadı. Pili ile ilgili elde edilen tek bilgi, kullanıcı tarafından değiştirilemiyor olması.

Yorum

Apple iPad Air 2’nin 829 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Cihazın artı özellikleri olarak kamerası, işlemcisi, RAM’i ve 4G desteği sayılabilir. Eksi hanesine ise microSD desteğinin olmaması, pilinin kullanıcı tarafından değiştirilememesi, kamerasının flaş bulundurmaması yazılabilir. iPhone 6 ve 6+’nın bükülme problemi ile kötü nam saldığı bu dönemlerde, iPad Air 2’nin güven tazeleyip tazelemeyeceğini merakla bekliyoruz.

Görüntülemeler
79
Konu Kategorileri:
AppleMobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.