Apple iPad Mini 3’ü Duyurdu! İşte Özellikleri!

  • - 18 Ekim 2014

Apple, 16 Ekim 2014 tarihinde 4 yeni cihazını tanıttı. Tanıttığı cihazlarının arasında iPad Mini 3 de bulunuyor. iPad Mini 3’ün teknik özelliklerini inceleyip, olumlu ve olumsuz özelliklerini yorumladık.

  • Tasarım

Apple iPad Mini 3, alüminyum kaplama ile üretilmiş bir tablet. Böylece sağlamlık konusunda güven verdiklerini söyleyebiliriz. 341 gram ağırlığındaki tabletin boyutları 200 x 134,7 x 7,5 mm şeklinde. Cihaz iOS 8.x yüklü şekilde üretiliyor.

Apple iPad Mini 3

  • Ekran

Cihazda 7,9 inç genişliğinde ekran bulunuyor. 2048 x 1536 piksel çözünürlüğü ve 324 ppi piksel yoğunluğu ile Apple’ın gerçekten kaliteli bir ekran sunduğunu söylemek yanlış olmaz. IPS LCD sertifikalı ekranın 16 milyondan fazla renk desteği ve parmak izine karşı dayanıklılık özelliği bulunuyor.

Apple iPad Mini 3 Konu İçi 2

  • Kamera

Apple iPad Mini 3’te iki adet kamera bulunuyor. Arka kamerası 5 MP olan cihazın ön kamerası 1,2 MP çözünürlüğünde. 1920 x 1080 yani 1080p HD video kaydı yapmaya olanak sağlayan arka kameranın ayrıca BSI, otomatik odaklanma, dokunmayla odaklanma, yüz tanıma, coğrafik konumlama, HDR, panorama ve özçekim zamanlayıcısı gibi özellikleri de mevcut.

  • Donanım ve Pil

Cihazda Apple A7 model yonga bulunuyor. Çift çekirdekli 64-bit işlemciyi bu cihaza da ekleyen Apple, 1 GB RAM eklemesini de yapmış. Ayrıca Mini 3’ün 128 GB dâhili hafızası da bulunuyor. Air 2’de olduğu gibi, Mini 3’te de pil kullanıcı tarafından değiştirilemiyor.

Apple iPad Mini 3 Konu İçi 3

Yorum

Apple iPad Mini 3 729 dolar fiyatla satışa sunulacak. Özellikle ekranının kalitesi gerçekten cezbedici. 4G ‘yi desteklemesi ve çift çekirdeği de artı hanelere yazılabilir. Eksiler hanesine ise microSD kart desteğinin olmaması, kullanıcı tarafından pilinin değiştirilememesi ve kamerasının flaş bulundurmaması sayılabilir.

Görüntülemeler
70
Konu Kategorileri:
AppleMobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.