Apple Kullanıcılarını Trollemeyin!

Teknoloji ile araları çok iyi olmayan kullanıcıların her okuduklarına inanıp uygulamaları başlarına çok büyük dert açabiliyor. xBox kullanıcıların bu şakaya kanıp Xboxlarını pert ettikleri dönem çok eski de değil. Şimdi ise iPhone kullanıcılarına yapılan bu şaka telefonu fırına koymanızı söylüyor.

Ciddi gözüken bir şakaya mağdur olmamak için yapmanız gereken sadece biraz araştırmak. Fakat bunu yapmayan insanların başına gelen olaylarda trajikomik bir hal alıyor. iOS 7 çıktığında yeni gelen yazılım ile iPhone 5 sahiplerinin telefonlarının su geçirmez olduğuna inandırarak bir çok iPhone 5 cihazı pert etmişlerdi.

wave-hoax-apple-wireless-charging

iOS 8’in çıkışı ile birlikte yine iPhone kullanıcılarına yapılan eşek şakası da, Telefonunuzu mikro dalga fırına koyarsanız, cihaz çok kısa bir sürede şarj olacağını söyleyen bir ilan ile karşılıyoruz. Bir çok kullanıcı cihazlarını alıp mikrodalga fırına koyduktan sonra gerçekle karşılaştılar.

Telefonunuzu 2 saniye bile mikrodalga fırınında tutmak cihazını patlatmaya ve yaralanmanıza neden olabilir. Bu yüzden sakın böyle bir şey yapmaya kalkmayın.

 

 

Yiğit
Yazar: Yiğit #editör

Dünyanın en ciddi insanıyım. Cıvıklığı hiç sevmem. Kendi aranızla konuşmayın.

274 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.