Apple Music, Android İçin İki Yeni Özellik Yayınladı!

Hem kullanıcıların hem de sanatçıların yoğun ilgi gösterdiği müzik dinleme platformlarından biri olan Apple Music, şuanda iOS için yayınlanmayan bazı özellikleri Android için aktif hale getirdi. iOS 13 ile beraber adından söz ettiren Apple Music, son güncellemesiyle birlikte ne gibi yenilikler getiriyor?

iOS’un 13. Güncellemesi ile birlikte karanlık mod özelliği ve uygulamanın zaman senkronizasyonu sayesinde çalışabilen canlı şarkı sözü yeniliği duyurulmuştu. Uygulamanın yeni özelliklerini iOS için yayınlamasını beklerken ilk olarak Android kullanıcılarını sevindirdi.

Apple Music’in Android sürümünde yer alan karanlık mod özelliğini aktifleştirmek için uygulamada ayarlar bölümüne girmelisiniz. Karşımıza çıkan siyah temanın hemen yanında iki ayrı alternatif daha yer alıyor. (Aydınlık tema ya da Battery Saver teması) Bunların yanı sıra şarkı sözü özelliği için ekran yenilendi. Bunun dışında Now Playing bölümünün arayüzü, müzik çaldığı anda mevcut şarkının sözü gösterilecek şekilde ayarlandı. Yapılan bu değişiklikler, şarkının sözlerinin tüm ekrana sığmasını sağladı. Yaklaşık iki ay önce yapılan Apple Worldwide Developer Conference’da duyurulan bu yenilikler, ilk olarak neden Android için kullanıma sunuldu şimdilik bilinmiyor. Siz de Android kullanıcılarından biriyseniz, uygulamayı güncelleyerek yeni özellikleri kullanabilirsiniz.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.