Apple Music Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

apple-music-turkiye.jpg

Bildiğiniz üzere Apple Music iOS 8.4 ile kullanıma sunuldu fakat, Türkiye’ye kullanıma açılmadı. Türkiye’de Apple Music’i kullanabilmek için yapmanız gerekenleri burada açıklıyoruz.

WWDC 15 etkinliğinde duyurulan Apple Music hizmeti iOS 8.4 ile birlikte hayatımıza girdi. Hepimiz merak ile Apple Music uygulamasını beklemeye başladık fakat Türkiye’de kullanıcılar hüsrana uğradı. Telif haklarından dolayı geç kaldığını düşünmekteyiz.

Ama küçük bir yöntem ile Apple Music’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayarlar>iTunes ve App Store>Apple Store Kimliği bölümüne tıkladıktan sonra gelen ekranda Apple Kimliğimi göster seçeneğine tıklayın. Ülke/Bölge ayarlarından bulunduğunuz ülkeyi Amerika olarak değiştirin.

apple-music

Adres bölümünüzde ise hiçbir şekilde Türkçe karakter bulunmaması gerekiyor. Apple Music’i kullanabilmeniz için kredi kartı olması gerekiyor fakat Amerika’da kullanabileceğiniz bir kredi kartı olmadığı için iTunes Hediye Kartı almanız gerekiyor. D&R tarzı sitelerden bu kartlara ulaşabilirsiniz. Aylık 9.9$ olduğunu unutmadan 10$’lık bir hediye kartı alabilirsiniz.

itunes-gift-card

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Apple Music uygulamasını açabilirsiniz. Karşınızda Apple Music logosu çıkacak ve sizden yapacağınız plan seçeneklerini seçeceksiniz. Bireysel kullanım ve aile kullanımı olarak iki farklı çeşidi bulunmakta.

img_2838

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Apple Music 3 ay boyunca bedava olarak kullanabilirsiniz. Resmi olarak Türkiye’de kullanmak şu an için mümkün değil. Apple’ın açıklamalarına göre Çok Yakında ifadesinden başka bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git