• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Apple Store Temmuz Ayında Satış Rekoru Kırdı

Apple CEO’su Tim Cook’un Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre Temmuz ayında İOS kullanıcılarının App Store’da en fazla para harcadığı ay oldu. Apple’ın ne kadar gelir elde ettiği veya ne kadar uygulama indirildiğine dair bir bilgi verilmese de Tim Cook’un tweeti İOS uygulamalarının başarısını gösteriyor:

Apple’ın Aralık ayında yayınladığı verilerde App Store’un 1 Milyar dolar kazanç elde ettiği açıklanmıştı, Temmuz ayında rekor bir gelir düzeyine ulaşan Apple Temmuz ayındaki kazancı 1 milyar doların üstünde seyrediyor.

2014 Haziran ayında düzenlenen WWCD 2014 organizasyonunda Apple CEO’su Tim Cook, App Store’daki uygulamaların sayısının 1,2 milyonu aştığını ve her hafta App Store’un 300 milyon kişiyi ağırladığını bildirdi. Bir günde 70 milyondan fazla uygulamanın da indirildiğini duyuran Apple, uygulama geliştiriciler için büyük bir kazanç kapısına dönüştü. Android’in üreticisi Google henüz Google Play Store ile ilgili bir veri yayınlamadı. Bu verilere göre uygulama ve oyun geliştiricilerinin ilk tercihlerini Android yerine İOS işletim sistemi yapacakları sonucu doğuyor. Ama Google Play Store’da 900 bine yakın uygulama olduğunu unutmamak lazım.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.