Apple’dan Ucuz iPad Geliyor!

ucuz-ipad.jpg

İki gün sonra gerçekleşmesi beklenen, Apple’ın düzenlediği eğitim temalı etkinlikte iddialara göre yeni bir MacBook’un tanıtılması bekleniyordu. Ancak MacBook yerine diğer modellere göre daha ucuz bir iPad’in tanıtılacağının haberi geldi.

Tanıtımı Haftaya Gerçekleşecek

Yeni gelen haberlere göre bir hafta sonra eğitim yazılımlarıyla beraber daha uygun fiyatlı yeni iPad’in tanıtılacağı duyuruldu. Eğitim sektöründe Microsoft ve Google’ı yenmek için çabalayan Apple, bu sene fiyatı 259 Dolar olan bir iPad piyasaya sunacak.

Daha fazla kişinin bütçesine hitap edecek olan yeni iPad’in özellikle öğrenciler tarafından büyük ilgi görmesi ve normale göre daha çabuk satılması bekleniyor.

Peki, MacBook da satışa sunulacak mı?

Yapılan açıklamada uygun fiyatlı bir MacBook modelin şuanda geliştirilme aşamasında olduğu ve düzenlenecek olan etkinliğin ardından MacBook Air’ın 1000 Dolardan daha az bir fiyatta satışta olacağı belirtildi.

Yaklaşık 8 senedir MacBook’da ciddi bir yeniliğe gitmeyen Apple’ın şuanda satışını yaptığı modelin 999 Dolar olduğu düşünüldüğünde çok fazla eski olduğu görülüyor. Ayrıca uygun fiyata satışa sunulacak olan MacBook’un yapılacak olan etkinlikte duyurusu yapılmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git