Apple’ın Akıllı Saati: Apple Watch

Akıllı cihazlarda dünya devi olan Apple sonunda yeni akıllı saatini tanıttı. Neredeyse hemen hemen her gün bir sızıntı ile karşımıza çıkan bu akıllı saati Apple sonunda tanıttı.

Sık sık gündeme gelen bu saatin adının ‘‘iWatch’’ olacağı söyleniliyordu fakat Apple şirketi bir sürpriz yaparak saatin adını Apple Watch olarak duyurdu. Akıllı saat 3 farklı model ile karşımıza çıkıyor. Bu modeller ise sırasıyla şu şekilde sıralanmakta. Apple Watch, Apple Sport ve son modeli Apple WatchEdition. Saat tanıtıldıktan sonra çıkış tarihi ve fiyatı da açıklandı. Saatin genel özellikleri ise şu şekilde.

  • Apple Watch Edition modeli 18 karat altın ile kaplanmış şekilde karşımıza çıkıyor. Watch Sport modeli ise alüminyum kaplı şekilde.
  • Saatin ekranı ise kare TFT olarak tasarlanmış ve iPad nano için kordon tasarlanmış. Bu kordon sayesinde saati çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Saatin kullanım süresi ise 25 saat olarak tanıtılmış.??? (220 mAh batarya)
  • Apple Watch, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6 ve son olarak ta iPhone 6 Plus ile uyumlu bir şekilde çalışacak. Yani bu saati satın almak için iPhone 6 almanıza gerek yok. iPhone 5S telefonunuz varsa yeterli olacaktır.
  • Bu akıllı saatin fiyatı ise 349 Dolar’dan başlayan fiyatlar ile karşımıza çıkacağı tanıtıldı. Ülkemizde ise fiyatın ne olacağı henüz bilinmiyor.
Görüntülemeler
80
Konu Etiketleri:
Konu Kategorileri:
AppleMobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.