Apple’ın Yaptığı İtiraf, iPhone Satışlarını Etkiler Mi?

Bir süre önce Apple’ın yaptığı bir açıklama gündemi oldukça meşgul etti. Eski iPhone modellerinin bilinçli olarak yavaşlatıldığını itiraf eden Apple, kullanıcılardan büyük tepki topladı.

Tepkiler büyüyünce yapılan bu işlemin tesellisi olarak cihazların bataryalarının değişiminin ücretsiz olarak yapılacağı düşünülmüştü. Ama böyle bir yenilik yapılmadı ve yalnızca değişim için alınan ücretlerde indirim yapıldı.

Yapılan bu performans düşüşünün ardından iPhone satışlarının büyük ölçüde azalacağı konuşuluyor. Hatta kullanıcıların çoğu fazla tepki verdiği için bu yılın sonunda tanıtılması beklenen yeni iPhone’lara çok fazla ilgi gösterilmeyeceği düşünülüyor. Yeni cihaz almak yerine pil değişimi yaparak kullanıcıların tepkisinin koyması bekleniyor.

Olması beklenen tüm bu söylentiler yeni iPhone modellerin getireceği özelliklerden sonra itibarını yitirebilir. Çünkü yeni iPhone X’in 6.5 inç olacağı söyleniyor. Apple, böyle gereksiz bir açıklamada bulunduktan sonra diğer rakip üreticiler de konuya dahil olarak kesinlikle bu tarz bir işlem yapmadıklarını ve böyle bir durumu kabul etmenin mümkün olmadığını dile getirdiler.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

540 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.