• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Artık Youtube Videoları LG G3’te 1440p Oynatılabiliyor!

Bundan yıllar yıllar önce kaç insan görüntü kalitesinin aniden bu kadar yükseleceğini tahmin edebilirdi? Henüz birkaç yıl öncesine kadar en kaliteli video çözünürlüğü 480p iken, şu sıralar 2K ve 4K teknolojisi hayatımızda yer edinmeye başladı. Öyle ki bu görüntü kalitesini destekleyen televizyonlar da seri şekilde üretime geçti.

Peki ya cep telefonlarımız? Bildiğiniz üzere birçok akıllı cep telefonu 720p ya da 1080p görüntü kalitesini destekliyor. Ancak LG G3 modelinde artık 1440p kalitesinde videoları da izleyebileceğiz. LG G3 Modelinde, Quad HD ekran kalitesine ulaşıyor. Bu kalite kısaca şu anlama da gelebilir, 4 adet HD ekran bir araya getirilmiş. 5,5 inçlik telefon bu sayede 1440×2560 piksel çözünürlüğündeki videoları da oynatabiliyor. Her ne kadar şu anda uygulamalar ve oyunların bir çoğu ile uyumsuz olsa da, Google kullanıcılarının bu konuda sıkıntı yaşamaması için elinden geleni yapıyor. Öyle ki artık Youtube üzerinden LG G3 ile video izlerken, 1440p seçeneğini aktifleştirebiliyorsunuz.

Ayrıca bu ekranın bir diğer özelliği 538 ppi (inç başına piksel) olması. Ekranın kalınlığı 1,21 mm olmasıyla beraber, an itibariyle akıllı telefonlar arasında en yüksek çözünürlük ve piksel yoğunluğuna sahip. Bizlerin henüz 1080p kalitesindeki videoları bile hayranlıkla izlediğimiz düşünülürse, ileride gelecek olan 2K ve 4K kalitesindeki videoların küçücük cep telefonu ekranımızda ne denli keyif vereceği oldukça büyük bir merak konusu.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.