Asus Padfone X Mini İncelemesi ve Özellikleri

  • - 16 Ekim 2014

Asus Zenfone model cihazları ile ülkemizde satışlarına başlayalı çok olmadı. Gerek yüksek seviyeli özellikleri, gerekse ekonomik fiyatı Asus’u tercih sebebi yapılan marka hâline getirdi. 24 Ekim 2014 itibariyle Asus, Padfone X mini model cihazını satışa sunmaya hazırlanıyor. Özellikleri şu şekilde duyuruldu:

  • Tasarım

Android 4.4 Zenfone UI işletim sistemi ile gelecek olan akıllı cihazın 149 gram ağırlığı bulunuyor. Dock desteği bulunan cihazın ağırlığı 300 grama çıkıyor. Ayrıca cihaz 132,2 x 66,2 x 12,6 mm boyutlarında.

  • Ekran

Orta özelliklerde üretilecek olan bu cihazda 4,5 inçlik geniş bir ekran bulunuyor. 480 x 854 piksel çözünürlüğündeki ekranın 218 ppi piksel yoğunluğu bulunmakta. Ayrıca ekranın darbeye karşı dayanıklı olduğunu da belirtmek gerek.

  • Kamera

Asus Padfone X Mini modelinde yine 2 kamera kullanmayı uygun görmüş. Arka kamerası 5 MP LED flaşlı üretilen cihazın ön kamerası ise 2 MP kalitesinde. Otomatik odaklanma, dokunmayla odaklanma, dijital resim stabilizasyonu, yüz ve gülümseme algılama, coğrafi konumlama ve panoramik fotoğraf özellikleri de mevcut. Ayrıca görüntülü konuşmayı da destekliyor.

  • Donanım ve Pil Gücü

Rakiplerinin aksine telefonlarında Intel’e güvenen Asus, Padfone X Mini’de de yine Intel Atom’a güvenmiş. Çift çekirdekli 1,6 GHz Z2560 işlemciyi 1 GB RAM ile desteklemişler. 8 GB dâhili hafızası, microSD kart desteği ile 64 GB boyutuna kadar çıkarılabiliyor. 2060 mAh pil gücü bulunan cihazın 2.0 USB bağlantısı mevcut.

Yorum

Asus’un Zenfone modellerindeki başarısı göz önüne alındığında, bu ortak özelliklerdeki cihazlarda da iyi bir alıcı kitlesi bulacağını düşünüyoruz. Her ne kadar 218 ppi’lik piksel yoğunluğu düşük gelse de, 4G teknolojisine sahip olması ve güçlü donanımı artı özellikleri listesinde yerini alıyor. Cihazın Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

Görüntülemeler
92
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.