Bill Gates Neden İstifa Etti?

bill-gates.jpg

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Microsoft’ta kurucu Bill Gates istifa etti. Peki Bill Gates, bu kadar emek verdiği şirketten neden ayrıldı?

1975 yılında Paul Allen ile kurduğu Microsoft’tan 14 Mart 2020 tarihi ile istifa eden Bill Gates, LinkedIn hesabından bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Gates, yönetim kurulundan ayrılmanın şirketten uzaklaşmak demek olmadığını, Microsoft’un her zaman hayatının önemli bir parçası olacağını paylaştı ve şunları ekledi:“Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak ve şirketin vizyonunun şekillenmesiyle hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için Satya ile iletişimde olmaya devam edeceğim. Şirketin kaydettiği ilerleme ve dünyaya nasıl fayda sağlayabileceği konusunda her zamankinden daha iyimser hissediyorum.”

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre Bill Gates’in neden ayrıldığı konusunda kendisinin artık küresel sağlık, kalkınma, iklim değişikliği ve eğitim konusunda daha hayırsever konular ile ilgileneceği belirtildi. Ayrıca Gates’in şirketteki bazı yöneticilere teknoloji danışmanlığı da yapacağı paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

scroll to top