• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

BlackBerry Küçülme Kararı Aldı

Kanadalı akıllı telefon üretici devi BlackBerry’de işler pek yolunda gitmiyor. Bir zamanlar sektörün en popüler telefon üreticisi konumuna gelen ve satış rekorları kıran BlackBerry, son yıllardaki akıllı telefon üretim konusunda geri kalınca şirket için kara günler kapıya dayanmaya başladı.

Gelen haberlerde, 70 kişilik Hindistan ayağı sadece 15 kişi kaldı. Ceo John Chen‘in başa geçmesiyle eski günlerine dönmeyi amaçlayan BlackBerry, android platformunu yeni modellerine entegre etmeyi hedefleyerek sektöre tekrar tutunmak istediklerini belirttiler. Economic Times’ın haberine göre şirketin Hindistan üzerinde 70 çalışanı bulunuyordu ve şuan çalışan sayısı 15’e indirildi.

Hindistan sorumlusu Sunil Lalvani, ürün yönetim sorumlusu Advait Vaidya ve Sri Lanka, Banglades bölgelerinin en yetkili ismi olan Sameer Bhatia gibi isimler BlackBerry’de aldıkların görevlerden birer birer ayrıldıklarını da aktarılan bilgiler arasında.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.