• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

BlackBerry Z3 Ön Siparişte – İşte Özellikleri!

BlackBerry’nin merakla beklenen yeni modeli Z3, bugünden itibaren ön sipariş ile satın alınabiliyor. BlackBerry, popülaritesini kaybetmiş olsa da yeni modeli Z3 ile tekrardan piyasadaki yerini alıyor.

blackberry z3 jakarta

BlackBerry Z3’ün özellikleri ise şöyle;

BlackBerry Z3, 5 inç boyuta sahip. Tek elle kavrayabilir ama kullanmada sorun yaşayabilirsiniz. 5 inç‘lik boyut içerisinde 540×960 çözünürlüklü bir ekran mevcut. İşlemci olarak ise çift çekirdekli 1.2 GHz hızına sahip Snapdragon MSM 8230 işlemci bulunuyor. Ram olarak ise 1.5 GB bellek tercih edilmiş.

Dokunmatik telefonlarda her ne kadar iOS ve Android işletim sistemi hüküm sürse de BlackBerry OS’un da meraklıları yok değil. Bu cihazda ise BlackBerry OS 10.2.1 işletim sistemi kullanılmış.

Cep telefonlarında önemli olan unsurlardan birisi ise kamera. Bu cihazda ise 5 MP arka, 1.1 MP ön kamera bulunuyor. Bu kamera günümüz fiyat politikasından da nasibini almış gibi görünüyor. Ayrıca telefonda 8 GB dahili hafıza ve 2500 mAH batarya bulunuyor.

BlackBerry Z3, tamamen dokunmatik olarak tasarlanmış. QWERTY klavyesi yer almıyor. Bu modelin yanı sıra bir de Jakarta Edition sürümü var. Bu modelin arka kısmında Jakarta ismi yazıyor. Jakarta adını Endonezya’nın başkentinden alan bu modelin, ülkeye özel ve sınırlı sayıda üretimi yapılacak. Fiyatı ise 190 Dolar olacak. Mayıs ayında kişiler telefonu teslim alabilecekler. Bizim ülkemizde ise ne zaman satışına başlanır, bu konuda henüz net bir bilgi yok.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.