Blur Overdrive – Android Yarış Oyunu

blur-overdrive.jpg

Blur Overdrive için yarış oyunu dedik ama bu oyun bir yarıştan daha fazlası. Buyrun Blur Overdrive‘ı inceleyelim;

Blur, 2010 yılında Bizarre Creations tarafından, öncelikle konsol ve bilgisayar sonrasında ise mobil sektöründe önce iOS‘ta piyasaya sürülen bir yarış oyunu. Bu oyunu Android kullanıcıları tarafından beklenir kılan özellik ise oyundaki yarışların insana gerçek manada bir zevk vermesi.

Asphalt, Real Racing gibi oyunlar paralı  veya oyun içinde para ödenmesi gereken oyunlar olarak biliniyor.  Oyunda tema sadece yarış. Fakat Blur’da bir fark var. Oyunda rekabet sadece yarış üzerine değil. Siz giderken bir anda rakibinizi patlatabiliyorsunuz, onu yavaşlatabiliyorsunuz veya yola yağ döküp onun tekerini kaydırabiliyorsunuz. Oyundaki rekabette üstün olan sadece motorunuzun gücü ve sizin kontrol yeteneğiniz olmadığı için oyun çok çekici geliyor kullanıcılara.

[ot-caption title=”Blur Overdrive” url=”https://www.mobilamca.com/wp-content/uploads/2013/11/Blur-Overdrive-1.jpg”]

Blur Overdrive’da motor gücü ve kontrol yeteneği tamamen etkili değil; fakat geliştiriciler buna da ciddi bir önem vermiş durumdalar. Oyunda toplamda 25 farklı markada araba, 250’ye kadar da araç geliştirme seçenekleri mevcut. Oyunda 4 farklı yarış tipi ve her yarışa özel 8 farklı özel güç bulunmakta. Kazandıkça ödül kazanma sistemi her oyundaki gibi burada da sabit.

Oyun grafiksel açıdan gayet başarılı. Kamera açıları konsoldaki kadar başarılı olmasa da, kuşbakışı açısında oyuna alıştıktan sonra vazgeçmek ve oyunu elden bırakmak mümkün değil açıkçası. Sadece motor gücüyle rekabeti değil de, biraz yaramazlık da yaparak rekabeti seviyorsanız, bu oyun tam size göre!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git