• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Blur Overdrive – Android Yarış Oyunu

Blur Overdrive için yarış oyunu dedik ama bu oyun bir yarıştan daha fazlası. Buyrun Blur Overdrive‘ı inceleyelim;

Blur, 2010 yılında Bizarre Creations tarafından, öncelikle konsol ve bilgisayar sonrasında ise mobil sektöründe önce iOS‘ta piyasaya sürülen bir yarış oyunu. Bu oyunu Android kullanıcıları tarafından beklenir kılan özellik ise oyundaki yarışların insana gerçek manada bir zevk vermesi.

Asphalt, Real Racing gibi oyunlar paralı  veya oyun içinde para ödenmesi gereken oyunlar olarak biliniyor.  Oyunda tema sadece yarış. Fakat Blur’da bir fark var. Oyunda rekabet sadece yarış üzerine değil. Siz giderken bir anda rakibinizi patlatabiliyorsunuz, onu yavaşlatabiliyorsunuz veya yola yağ döküp onun tekerini kaydırabiliyorsunuz. Oyundaki rekabette üstün olan sadece motorunuzun gücü ve sizin kontrol yeteneğiniz olmadığı için oyun çok çekici geliyor kullanıcılara.

[ot-caption title=”Blur Overdrive” url=”http://www.mobilamca.com/wp-content/uploads/2013/11/Blur-Overdrive-1.jpg”]

Blur Overdrive’da motor gücü ve kontrol yeteneği tamamen etkili değil; fakat geliştiriciler buna da ciddi bir önem vermiş durumdalar. Oyunda toplamda 25 farklı markada araba, 250’ye kadar da araç geliştirme seçenekleri mevcut. Oyunda 4 farklı yarış tipi ve her yarışa özel 8 farklı özel güç bulunmakta. Kazandıkça ödül kazanma sistemi her oyundaki gibi burada da sabit.

Oyun grafiksel açıdan gayet başarılı. Kamera açıları konsoldaki kadar başarılı olmasa da, kuşbakışı açısında oyuna alıştıktan sonra vazgeçmek ve oyunu elden bırakmak mümkün değil açıkçası. Sadece motor gücüyle rekabeti değil de, biraz yaramazlık da yaparak rekabeti seviyorsanız, bu oyun tam size göre!

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.