BMW Çalışanlarına 57 Bin Adet Windows Phone Mu Aldı?

Dünyaca ünlü Alman lüks araba üreticisi BMW, geçtiğimiz günlerde oldukça yüklü miktarda Windows Phone sipariş etti. Almanya dışında hazırlanan bir rapora göre, şirketin çalışanları için tam 57 bin adet telefon sipariş ettiği söyleniyor. Şirket hâlihazırda eski Symbian sistemli Nokia cihazları kullanmaktaydı.

Siparişi verilen telefonların büyük çoğunluğunu Nokia Lumia 630 oluşturuyor. Bu cihazların çalışanlara dağıtılacağı söyleniyor. Yöneticiler ve üst düzey çalışanlar için ise, nispeten daha pahalı olan Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 930 modellerinin sipariş edildiği söyleniyor. Cihazların önümüzdeki yıl itibariyle çalışanlara dağıtılması bekleniyor.

Hazırlanan rapor şirkete çok yakın kaynaklarca düzenlenmiş, ancak bu raporda herhangi bir ücret ibaresinin bulunmaması dikkat çekiyor. Ayrıca aklımıza takılan başka bir soru daha var. Sipariş edilen bunda telefon ile birlikte, önümüzdeki yıllarda üretilecek BMW’lerde acaba Windows Phone desteği mi bulunacak? Bunca soru aklımızdayken yapmamız gereken tek şey biraz daha beklemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git