Booking Açılıyor!

Dünyanın en büyük tatil-otel-rezervasyon sitelerinden birisi olan Booking.com hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıllarda ülkemizde kullanıma kapatılmıştı. Seyahat acentelerinin haksız rekabet ile hizmet vermesi konusunda suçlanan Booking’e erişimler kapatılmıştı.

Turizm ve Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, bu konuda bazı açıklamalar yaptı. Bağlıkaya’nın bir TV kanalına yaptığı açıklamaya göre Booking Türkiye yeniden aktif olacak. Geçtiğimiz aylarda bazı devlet yekilileri de buna benzer açıklamalar yapmıştı.

Booking ne zaman açılıyor?

Yaz aylarında ülkemize turist gelmesine katkı sağlayan Booking konusunda Bağlıkaya, “Gereken şartlar sağlanınca Booking yeniden aktif olacak” dedi. Yapılan açıklamanın tam metni ise şöyle;

“Merkezleri Türkiye dışında olup, tüketiciyle turizmciyi bir araya getirerek para kazandıran Booking.com benzeri siteler için ‘kurumsal üyelik’ statüsü üzerinde çalışıyoruz. Bu statüyü hayata geçirince Booking.com benzeri hizmetler ülkemizde yeniden hizmete açılabilecekler. Bu konuda geçtiğimiz günlerde görüştüğümüz Booking.com yetkililerine teklifte bulunduk.”

 

Sinan
Yazar: Sinan #editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

409 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.