BTK Akademi Nedir? Ücretsiz İnternet ve Tüm Detaylar

btk-akademi-internet.jpg

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 2017 yılında kurduğu BTK Akademi, tüm operatörler (Turkcell, Turk Telekom, Vodafone) ile desteklenerek, kurumun tüm paydaşlarına birikimleri aktarmak, düzenlediği eğitimler ile katılımcılarına sertifikasyon sağlamak ve sektörün ihtiyaç duyduğu yetkin insanların yetişmesini sağlamak için kurulmuş bir eğitim portalıdır.

Geçtiğimiz aylarda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından duyurulan 1 Milyon Yazılımcı projesi kapsamında ön plana çıkan BTK Akademi, eğitimlerin akademiden yapılacağının duyurulması ile aranılan konulardan birisi oldu. Uygulama sektöründe ülkemizin de adını duyurmaya yönelik yapılan çalışma kapsamında eğitimler https://www.btkakademi.gov.tr/portal/ adresinde başlıyor.

Türk Telekom BTK Akademi Kampanyası Nedir?

Ülkemizde daha çok yazımcı gelişmesine destek amacıyla oluşturulan projeye bir destek Türk Telekom’dan geldi. Turk Telekom, BTK Akademi’de kullanılmak üzere katılımcılara aylık 6 GB internet hediye ediyor.

BTK Akademi – Türk Telekom kampanyasının ayrıntıları ise şöyle;

Hediye internet nasıl alınır ve iptal edilir?

BTK Akademi yazıp 5555‘e SMS göndererek kampanyaya ücretsiz olarak katılabilir, 6 GB internetinizi alabilirsiniz. İptal etmek için ise IPTAL BTK Akademi yazarak yine 5555’e SMS göndererek iptal sağlayabilirsiniz.

Turkcell BTK Akademi Kampanyası Nedir?

Tüm operatörler gibi Turkcell de BTK Akademi için destek sağlıyor. Cep telefonunuzda bulunan BiP uygulamasından BTK Akademi kanalı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. IPTAL BTKAKADEMi yazıp 2200’ye SMS göndererek de paketin iptalini sağlayabilirsiniz.

Vodafone BTK Akademi Kampanyası Nedir?

Vodafone, daha verimli olması için tüm kullanıcılara btkakademi.gov.tr adresinde geçerli olacak 6 GB interneti otomatik olarak tanımladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

scroll to top