• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Bu da Nokia’nın Tableti: Lumia 2520

Kısa bir süre önce dünya devi Microsoft tarafından alınan Nokia, yatırımlarında hız kaybetmiyor. Şirket Abu Dabi’de düzenlediği bir etkinlik çerçevesinde Lumia 2520 adlı tabletini tanıttı. Lumia 2520 donanım açısından oldukça iddialı ve Windows tablet pazarında üst sıralara tırmanıyor. Modelde 4 çekirdekli ve 2,3Ghz saat hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisine yer veriliyor. Cihazın İPS ekranı ise 10,1 inç boyutunda ve ekran Full HD çözünürlüğe sahip. Aynı zamanda Gorilla Glass 2 ile sağlamlaştırılmış650 nit parlaklık sayesinde, cihazın güneş altında izlenebilirliği oldukça yüksek.

    Lumia 2520 modelinde 6,7 megapiksel çözünürlükte Carl Zeiss arka kamera yer alıyor. Ön kısımda ise 2 megapiksel ön kameraya sahip. Cihaz aynı Surface modelinde olduğu gibi, Nokia Power Keyboard adlı klavyeli bir kılıf da satışa sunacak. Bu kılıf içerisinde ki harici batarya ile cihaz 5 saat daha kullanılabilecek. Lumia 2520 tabletini alanlar, Nokia’nın geliştirdiği bir video düzenleme yazılımına da sahip olacak. Modelde 2GB RAM,5.nesil WİFİ Bluetooht 4,0,USB 3,0 desteği de bulunacak. Hızlı şarj özelliğine sahip olan model, 40 dakikalık şarj ile %50 doluluk oranına sahip oluyor. Nokia Lumia 2520 renk seçenekleri ise kırmızı, beyaz, deniz mavisi ve siyah belirlenmiş.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.