540 görüntüleme 0 yorum

Casper Via V4 ile Tanışın! İşte Özellikleri ve İncelemesi

Yazar:Tarih:17 Ocak 2014
 

Casper’ın mobil teknolojilere yaptığı yatırımla geçtiğimiz aylarda tabletlerini incemiştik. Bu yazımızda ise hem Casper Via V4’ün özelliklerini paylaşacağız hem de incelemesini yapacağız.

Casper Via V4’ün özellikleri ile başlayalım konumuza;

Casper Via V4, 4 çekirdekli 1.5 GHZ turbo işlemci ile sunuluyor. Güçlü işlemcinin yanı sıra standart 1 GB’lık RAM ile gelen Casper Via V4, 16 GB’lık hafızası ile de gayet tatminkar değerler sunuyor.

Galaxy S3 karşılaştırmaları yapılan Casper Via V4 13 megapiksel arka, 2 megapiksel ön kamera ile 5 megapiksel arka kamerası bulunan S3’ün bir adım önüne geçiyor.

4.7 inçlik telefon  IPS HD 720X1280 çözünürlüklü ekran ile kullanıcılarla buluşuyor. Son olarak pil değerlerine baktığımızda ise Casper Via V4’ün 1800 mAh bir pilden gücünü aldığını görmekteyiz.

Diğer özellikler;

  • Boyut ve Ağırlık: 133.8mm X 67.6mm X 9.25mm, 140 Gr.
  • Veri Transferi: Wifi, Bluetooth 4.0, USB, GPS
  • Ek Özellikler:  G-Sensör, Pusula, Yakınlık Sensörü, Işık Sensörü
  • Kutu İçeriği: AC Adaptör, USB Kablosu, Mikrofonlu Kulaklık, Ekran Koruyucu Film, Ekran Temizleme Bez

# İnceleme ve Yorum

Az çok General Mobile firmasının sunduğu Discovery’i duymuşsunuzdur. Bu marka gibi henüz az çeşidi bulunan Casper’ın fiyatını biraz yüksek bulduğumuzu söyleyebiliriz. Özellikle Casper’a ülkemizde biraz önyargılı bakıldığını da hesaba katarsak 1000 TL’lik fiyatın ilk etapta kullanıcılar tarafından yüksek olarak karşılanacağını söyleyebiliriz.

Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda ise standart bir kullanıcıya fazlasıyla yetecek özelliklerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Güçlü turbo işlemci ve kamera değerleri bunu en iyi özetleyen özellikler. RAM’ın 1GB olması ise piyasa bir süre daha kullanılabilirlik sağlayacaktır. Ancak forum sitelerinde kullanıcıların tartışma ve yorumlarına bakarak 2 GB RAM’e doğru bir eğilim olduğunu söyleyebiliriz.

Galerimizden Casper Via V4 fotoğraflarına da ulaşabilirsiniz.

[ot-gallery url=”http://www.mobilamca.com/gallery/casper-via-v4/”]

İlk yorumu siz atın!
 
Cevapla »

 

Yorum Yaz