• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Cep Telefonu Kamera Lensi İnceleme


Telefon fotoğrafçılığı ile ilgilenen kişilerin yakından tanıyacağı ve bilmeyenler için ise güzel bir aparat olan cep  telefonu kamera lenslerimiz nihayetinde elimize ulaştı ve sizler için hemen inceledik. Ne işe yarıyor bu lensler diye sorarsanız iPhone kamerası ile çekeceğimiz fotoğrafların açısını değiştiriyor. Yazımızın devamında fotoğraflı ve videolu karşılaştırmalardan da daha ayrıntılı göreceksiniz.

Öncelikle lenslerimiz nereden geldi.  Kargomuz elimize Çinden 25 günde geldi. Fiyatı ise 12 Dolar.

Paketimizin içinden iki tane poşet çıkıyor her bir lens için ayrı poşet. İçinde lens,kullanım klavuzu ve cep telefonuna bağlanabilmesi için manyetik ve yapışkanlı halkalar çıkıyor. Poşetin içinden çıkarcağınız küçük yuvarlak halkalar üzeri jelatin ile kaplı.  O jelatinleri çıkardıktan sonra telefonun kamera bölümüne çok rahat bir şekilde yapışıyor. Ardından lensimizin koruma kılıflarını çıkardıktan sonra telefona taktığımız metallerle birleştirince işimiz tamamlanıyor. lens1

Şöyle bir durum var ki;

Telefona yapıştıracağınız halkaları kullanabilmeniz için cep telefonunuzun kamera bölgesini düz yapıda olması gerekli. Video incelemede bunu daha iyi anlayacaksınızdır.

Şimdi gelelim içinden çıkan lens çeşitlerine. Lenslerden biri fish-eye biri wide ve makro. Yani balık gözü lensi tek lens. Makro ve geniş açı lensi tek lenste(Kamera bölümünü elinizle çevirince değişiyor). Yazımızın devamında bu anlattığımız lenslerin fotoğraflı ve videolu karşılaştırmalarını göreceksiniz.

Örnek çekimler;

lens-karsilastirma

lens-karsilastirma2

#Mobil Amca’dan Hediye!

Bir sürpriz olarak da bu ürünü çekilişle Youtube takipçilerimizden birine hediye edeceğiz.

Çekiliş 15 gün boyunca devam edecek ve 10.05.2014 tarihinde çekilişi sonlandıracağız. Youtube’da videonun altına yorum yazan Youtube takipçilerimiz arasında yapacağımız çekiliş sonucu video açıklama bölümünde ve bu sayfada paylaşılacaktır.

Onur

Yazar: Onur

#editör

Selçuk Üniversitesi Harita Mühendisliği öğrencisi. Aynı zamanda iOS editörü, büyük bir Apple hayranı, müzisyen.

80 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.