Chrome v42 Versiyonuyla Android İçin Web Site İzleme Özelliği Geliyor

Chrome-v42-Versiyonuyla-Android-İçin-Web-Site-İzleme-Özelliği-Getiriyor.jpg

Google, Android kullanıcıları için yeni bir Chrome sürümünü piyasaya duyurdu. Mobil Chrome uygulaması 42.0.2311.107 versiyonuna güncellendi. Güncellenen sürümde sürümde yeni özelliklerinin yanı sıra, görsel açıdan rahatlık sağlayacak değişiklikler de yapıldı. Tabi ki pastanın son süslemesi, yine hata düzeltilmesi ve performans iyileştirmesi üzerine yapıldı.

Gelen son Chrome güncellemesi ile bir web sitesindeki içerik değişikliklerini kolaylıkla anlayabileceksiniz. İzleme özelliği ile favorilerinize eklediğiniz bir sitede en ufak değişiklik olursa, Chrome uygulamanız bir bildirim yollayacak.

Hâlihazırda bu özellik ile ilgili ufak bir problem mevcut. Uygulamanın geliştiricileri, bu özelliği kötüye kullanabilecek kişiler olduğunun farkında. Dolayısı ile şimdilik bildirimleri sadece uygulama açıkken alabileceksiniz. Ancak kısa zamanda bildirim ayarının yapılacağını düşünüyoruz.

Eklenen ya da düzenlenen bir diğer özellik, ana ekrandaki görünürlük. Chrome’un Ekim 2013’te yayınlanan v31 versiyonunda artık ana ekranınıza web sitelerinizi ekleyip hızlıca erişebiliyordunuz. Şimdi bu özellik geliştirildi ve sizin web geçmişinizi de kaydetmeye başladı. Girdiğiniz siteleri akılda tutup, akıllı önerilerde bulunabilecek.

Google Play sunucularına Chrome v42’nin yeni versiyonu eklendi. Ancak cihazların bu güncellemeyi alması birkaç gün sürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git