Çift Sim Hatlı HP Slate 6 VoiceTab II Özellikleri

 • - 27 Kasım 2014

HP, 1 yıl önce Slate 6 VoiceTab marka akıllı cihazını tanıtmıştı. Bugün yani 27 Kasım 2014 itibariyle, HP Slate 6 VoiceTab II’yi kullanıcılarının beğenisine sundu. MobilAmca ailesi olarak cihaz özelliklerini sizler için bir araya getirdik. Bakalım Slate 6 VoiceTab II’de bizi neler bekliyor…

 • Tasarım

Görünüm olarak HTC model akıllı telefonları andıran cihazda Android 4.4.2 sürümü yüklü hâlde geliyor. 160 gramlık ağırlığının yanı sıra, 165,1 x 83,2 x 8,98 mm’lik boyutları bulunuyor.

 • Ekran

Slate 6 VoiceTab II’de 6 inçlik mega boyutta ekran bulunuyor. 1280 x 720 çözünürlüğünde 245 ppi piksel yoğunluğundaki ekranın IPS LCD teknolojisi ile üretildiğini belirtelim. Ekran, toplam telefon boyutunun %72,15’lik kısmını oluşturuyor.

 • Kamera

Cihazda 2 adet kamera bulunuyor. Arka kamera LED flaşlı 8 MP çözünürlüğünde, ön kamera ise 2 MP çözünürlüğünde. Arka kamerasının otomatik odaklanma, yüz tanıma teknolojisi ve coğrafi konumlama özelliği bulunuyor. Ayrıca görüntülü konuşma özelliğini de destekliyor.

 • Donanım ve Pil Gücü

Cihazda Marvell’in geçtiğimiz Şubat ayında üretmeye başladığı PXA1088 model yongası kullanılmış. 4 Çekirdekli 1,2 GHz ARM Cortex-A7 model işlemciyi, henüz adının duyurulmadığı grafik işlemci ile destkekliyorlar. 1 GB RAM bulunduran cihazın, 16 GB dâhili hafızası bulunuyor. Ancak microSD kart ile 32 GB boyutuna kadar harici hafıza ile desteklenebiliyor. Ayrıca cihazda 3000 mAh gücünde pil kullanılmış.

Yorum

HP, Slate 6 VoiceTab II’de kesinlikle başarılı bir iş çıkarmış. Özellikle ekran özellikleri, çift sim desteklemesi ve dört çekirdekli işlemcisi artı hanesine yazılabilir. Eksi hanesine ise 1 GB’lık RAM’ini eklemekte fayda var. VoiceTab’ın ilk modeli ülkemizde hâlen 900 TL civarlarında satılmakta. VoiceTab II’nin de ülkemize gelmesi hâlinde minimum 1500 TL civarından satılacağı görüşündeyiz.

Görüntülemeler
79
Konu Kategorileri:
Mobil

Tüm Yorumlar

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.