1 Çift Sim Hatlı HP Slate 6 VoiceTab II Özellikleri | mobilamca.com

Çift Sim Hatlı HP Slate 6 VoiceTab II Özellikleri

HP, 1 yıl önce Slate 6 VoiceTab marka akıllı cihazını tanıtmıştı. Bugün yani 27 Kasım 2014 itibariyle, HP Slate 6 VoiceTab II’yi kullanıcılarının beğenisine sundu. MobilAmca ailesi olarak cihaz özelliklerini sizler için bir araya getirdik. Bakalım Slate 6 VoiceTab II’de bizi neler bekliyor…

  • Tasarım

Görünüm olarak HTC model akıllı telefonları andıran cihazda Android 4.4.2 sürümü yüklü hâlde geliyor. 160 gramlık ağırlığının yanı sıra, 165,1 x 83,2 x 8,98 mm’lik boyutları bulunuyor.

  • Ekran

Slate 6 VoiceTab II’de 6 inçlik mega boyutta ekran bulunuyor. 1280 x 720 çözünürlüğünde 245 ppi piksel yoğunluğundaki ekranın IPS LCD teknolojisi ile üretildiğini belirtelim. Ekran, toplam telefon boyutunun %72,15’lik kısmını oluşturuyor.

  • Kamera

Cihazda 2 adet kamera bulunuyor. Arka kamera LED flaşlı 8 MP çözünürlüğünde, ön kamera ise 2 MP çözünürlüğünde. Arka kamerasının otomatik odaklanma, yüz tanıma teknolojisi ve coğrafi konumlama özelliği bulunuyor. Ayrıca görüntülü konuşma özelliğini de destekliyor.

  • Donanım ve Pil Gücü

Cihazda Marvell’in geçtiğimiz Şubat ayında üretmeye başladığı PXA1088 model yongası kullanılmış. 4 Çekirdekli 1,2 GHz ARM Cortex-A7 model işlemciyi, henüz adının duyurulmadığı grafik işlemci ile destkekliyorlar. 1 GB RAM bulunduran cihazın, 16 GB dâhili hafızası bulunuyor. Ancak microSD kart ile 32 GB boyutuna kadar harici hafıza ile desteklenebiliyor. Ayrıca cihazda 3000 mAh gücünde pil kullanılmış.

Yorum

HP, Slate 6 VoiceTab II’de kesinlikle başarılı bir iş çıkarmış. Özellikle ekran özellikleri, çift sim desteklemesi ve dört çekirdekli işlemcisi artı hanesine yazılabilir. Eksi hanesine ise 1 GB’lık RAM’ini eklemekte fayda var. VoiceTab’ın ilk modeli ülkemizde hâlen 900 TL civarlarında satılmakta. VoiceTab II’nin de ülkemize gelmesi hâlinde minimum 1500 TL civarından satılacağı görüşündeyiz.

Yazar Hakkında

Cem

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi’ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce’ye sahip.

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir