Çin Teknolojisinin Son Ürünü Oppo Find 7!

Teknik özellikleri ile akıllı telefon piyasasına atom bombası gibi düşen Çinli Oppo firmasının yeni eseri Find 7, piyasadaki diğer akıllı telefon firmalarına yalnız değilsiniz dedi. Oppo firmasını daha önce işitmemiş olsanız bile firma, bu telefonuyla kulaktan kulağa yayılacak gibi. Çinli olduğu için başta ön yargıların kurbanı olsa da Oppo teknoloji dünyasına büyük Çin sanayisinin en kaliteli ürünleri de yapabileceğini gösterdi. Oppo firması Find 7’yi en üst teknik özelliklerle donatmış ve bununla da yetinmeyip sağlam ve kaliteli olduğu kadar karizmatik malzemelerle  de telefona estetik bir yapı kazandırmış.  İşte dillerden düşmeyen Oppo Find 7’nin özellikleri:

[list][item icon=”128222″ ]Dizayn[/item][/list]

Oppo, Find 7’yi karbon fiber  ve desenli arka kapakla donatarak onu hem çarpma ve düşüşlere karşı sağlam hem çekici özellikler kazandırmış. Dizayn olarak diğer bir nokta ise  telefonu saran  alüminyum-titandan yapılmış telefonu daha lüks ve canlı gösteren 2 ince çerçeve. Bu çerçeveler, Cnet eleştirmen-editörü Aloysius Low tarafından da tam puan almış.

Oppo-Find-7-1

[list][item icon=”9733″ ]Görüntü ve Ekran Özellikleri[/item][/list]

Oppo daha önce hiç bi akıllı telefonda bulunmayan 2560×1440 piksel görüntü kalitesini Find 7’de buluşturmuş. Find 7, HD görüntü kalitesinden 2 kat daha canlı ve renkli olan bu görüntüyü 5.5 inç ile kullanıcılarının kullanımına sunmuş.

[list][item icon=”10003″ ]Yazılım ve İşlemci[/item][/list]

Android yazılıma sahip Find 7, bu yazılımı Qualcomm Snapdragon 801 8974-AC çipe sahip Quad core, 2500 MHz, Krait 400 işlemci ile çalıştırıyor ve bu bize sınıfında olan çoğu telefonlardan daha hızlı olduğunu gösterir. Oppo 3072 MB RAM ile işlemcinin daha rahat çelışmasını da sağlamış.

[list][item icon=”128247″ ]Kamera Özellikleri[/item][/list]

Find 7 kamera özellikleri bakımından da nasibini almış.Oppo ona  13 megapiksel çift flaşlı bir kamera eklemiş ve kullanıcılarının çok daha canlı fotoğraflar çekmesini sağlamış. 5 megapikselli ön kamerası ile görüntü konuşma yaparken de Find 7 farkını size ve karşınızdakine göstermiş.

Fiyat konusunda ise henüz piyasaya girmediği için bir açıklama yapılmayan Oppo Find 7’nin fiyatının 1000-1200 TL civarı olmasını tahmin ediyoruz.

Görüntülemeler
34
Konu Kategorileri:
Mobil

Tüm Yorumlar

  • Gerçekten iyi bir iş çıkarmış Çinliler. Heyecanla Türkiye’ ye gelmesini bekliyoruz yazı için teşekkürler…

    Berat Fatih 04 Nisan 2014 23:46 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.